18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Watykan wspiera uchodźców

Papież dał pieniądze imigrantom. Wiadomo skąd je wziął

Wojciech Kozicki
29.04.2019  17:38
Papież i Watykan przekazują finansowe wsparcia dla imigrantów
Papież i Watykan przekazują finansowe wsparcia dla imigrantów Fot: Facebook.com/Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczawinie

Granica USA - Meksyk jest szturmowana przez imigrantów, a prezydent Donald Trump uparcie nie chce wpuścić tłumów do kraju. Grozi im nawet użyciem broni. W sprawę zaangażował się Watykan, a papież Franciszek przekazał pieniądze dla imigrantów.

Papież Franciszek postanowił pomóc imigrantom w Meksyku i przekazał im 500 tys. dolarów. Pieniądze pochodzą z świętopietrza, czyli daniny składanej Watykanowi przez kościoły z całego świata i trafią do protektoratów zgromadzeń zakonnych i diecezji w Meksyku. Jak podaje international.la-croix.com, będą przeznaczone m.in. na żywność i zakwaterowanie.

Watykan i wsparcie dla imigrantów

Watykan w wydanym oświadczeniu napisał o tysiącach osób, które dotarły do Meksyku z południa (np. Honduras, Salwador, Gwatemala) i chcą dostać się do USA. Są to m.in. dzieci i kobiety uciekające przed biedą. 75 tys. z tych imigrantów ma skorzystać z papieskiej hojności. Już teraz Watykan wspiera ich zapewniając m.in. noclegi w hotelach w diecezjach. Vatican News pisze o datku od papieża i ubolewa, że Trump nie chce wpuścić imigrantów do kraju.

Papież całuje stopy imigrantów

Papież Franciszek znany jest z tego, że ciepło wypowiada się o imigrantach i zachęca, by ich wspierać. W 2016 roku w Wielki Czwartek odprawił liturgię przed ośrodkiem dla uchodźców we włoskim Castelnuovo di Porto, przy okazji myjąc i całując stopy muzułmanom. W 2019 roku zdobył się na podobny gest, ale tym razem całował stopy afrykańskich polityków z Sudanu Południowego. Problem w tym, że są oni podejrzani o dokonanie zbrodni wojennych.

Przeczytaj więcej
Komentarze