18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Papież w szpitalu

Źle z papieżem Franciszkiem. Konieczna operacja

Wojciech Kozicki
07.06.2023  12:15
Papież Franciszek jest chory. Watykan: konieczna operacja papieża
Papież Franciszek jest chory. Watykan: konieczna operacja papieża Fot: Maria Grazia Picciarella/Shutterstock/Rex Features/East News

Papież Franciszek jest poważnie chory i konieczna jest operacja. Watykan przekazuje nowe informacje o zdrowiu papieża Franciszka. Włoski dziennik "Il Fatto Quotidiano" ujawnia na co choruje papież.

Papież Franciszek trafił do szpitala po audiencji generalnej na placu Świętego Piotra w Watykanie. Włoski dziennik "Il Fatto Quotidiano" ujawnia, że konieczna jest operacja. U papieża Franciszka zdiagnozowano niedrożność jelit.

Papież Franciszek chory. Watykan: konieczna operacja

Jak doprecyzowuje Polsat News, „po zakończeniu spotkania z wiernymi papież trafił do rzymskiej kliniki Gemelii, gdzie ma przejść operację związaną z niedrożnością jelit”. Wcześniej ujawniono, że papież Franciszek był na badaniach w Gemelli i wówczas lekarze zdecydowali o konieczności zabiegu chirurgicznego.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni skomentował medialne doniesnia o zdrowiu papieża Franciszka. Potwierdził, że głowa Kościoła przejdzie zabieg laparotomii, czyli otwarcia jamy brzusznej i będzie poddany ogólnemu znieczuleniu. Wcześniej papież Franciszek podpisał swoją rezygnację, gdyby stan zdrowia uniemożliwił sprawowanie posługi papieskiej.

Papież Franciszek w lipcu 2021 przeszedl usunięcie częśćci jelita grubego. Wówczas przyczyną było objawowe zwężenie uchyłkowego jelita grubego. Od około roku papież musi polegać na wózku inwalidzkim z powodu bólu kolana, którego nie da się wyleczyć chirurgicznie.

Papież Franciszek i problemy ze zdrowiem. Watykan: będzie operacja papieża
Papież Franciszek i problemy ze zdrowiem. Watykan: będzie operacja papieża Fot: Maria Grazia Picciarella/Shutterstock/Rex Features/East News
Wyjaśnił, że operacja jest konieczna z powodu przepukliny, dającej objawy bólowe. Papież ma spędzić w szpitalu kilka dni

- podaje Polsat News.

Papież boi się śmierci? Jak podaje RMF FM, w wywiadzie potwierdził, iż myśli o tym, że niedługo odejdzie, ale nie boi się odejścia z tego świata. Nie wyklucza, że postąpi jak Benedykt XVI i odejdzie na emeryturę.

Jako papież, urzędujący albo emerytowany. Tutaj, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny

– powiedział papież Franciszek. (RMF FM)

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje