18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Watykan z Putinem?

Papież szokuje. Chce lecieć do Rosji

Wojciech Kozicki
06.02.2023  15:46
Papież Franciszek szokuje. Chce spotkania z Putinem
Papież Franciszek szokuje. Chce spotkania z Putinem Fot: Grzegorz GALAZKA/East News

Papież Franciszek i kolejna szokująca wypowiedź o wojnie w Ukrainie. Tym razem szef kościoła zlekceważył stronę ukraińską, wprost mówiąc, że chciałby spotkać się z Władimirem Putinem.

Kościół wizerunkowo leży i kwiczy. Papież Franciszek znowu w kontrowersyjny sposób wypowiedział się o wojnie w Ukrainie. Tym razem zapewnił, że nie odwiedzi Kijowa… bo nie może polecieć do Moskwy.  Przyznał, że jest otwarty na spotkanie z Władimirem Putinem w celu omówienia warunków pokoju.

Papież o wojnie w Ukrainie. Watykan wybiela Putina

Papież Franciszek rozmawiał z dziennikarzami na konferencji prasowej zorganizowanej w samolocie lecącym ze stolicy Sudanu Południowego Dżuby do Rzymu. Przypomniał, że na samym początku wojny udał się do ambasady Rosji przy Stolicy Apostolskiej i przekazał, że chce jechać do Moskwy, żeby rozmawiać z Putinem.

Jestem otwarty na spotkanie z oboma prezydentami. Jeżeli nie pojechałem do Kijowa, to dlatego, że nie można było wtedy pojechać do Moskwy – powiedział papież Franciszek.

Co papież sądzi o wojnie toczącej się w Ukrainie? Stwierdził, że „ wojna w Ukrainie nie jest jedyną”.

Watykan sympatyzuje z Rosją? 

Ta wypowiedź chyba nikogo nie zaskoczyła. Przecież niedawno papież mówiąc o masakrze w Buczy bronił Rosjan. Watykan oświadczył również, że „nie należy pomagać Ukrainie” i powinna bronić się sama, wtedy wojna szybko się skończy.

A kościół dalej się dziwi, dlaczego wierni dokonują apostazji…

Czytaj także