18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głowa Kościoła jechała karetką

Papież Franciszek w szpitalu. "Niepokój w Watykanie"

Wojciech Kozicki
30.03.2023  09:29
Papież Franciszek w szpitalu. "Niepokój w Watykanie"
Papież Franciszek w szpitalu. "Niepokój w Watykanie" Fot: Maria Grazia Picciarella/agefotostock/East News

Papież Franciszek w szpitalu. Włoskie media przekazały niepokojące wiadomości z Watykanu. Głowa Kościoła została przewieziona karetką do szpitala. Zbliża się Triduum Paschalne i nie wiadomo czy Jorge Mario Bergoglio będzie celebrował najważniejsze msze. Dziennik „Libero” pisze o "wielkim zaniepokojeniu w Watykanie i na świecie"

Papież Franciszek trafił do szpitala. Przewieziono go karetką do rzymskiej kliniki Gemelii po audiencji generalnej. Lekarze zdiagnozowali infekcję dróg oddechowych. Watykan oficjalnie przekazał, że potrzebne jest kilkudniowe leczenie papieża. Msza na placu Świętego Piotra w Niedzielę Palmową bez papieża? Przypominamy, że papież podpisał już swoją rezygnację na wypadek problemow zdrowotnych.

Papież w szpitalu. Niepokojące wiadomości o stanie zdrowia

Już wcześniej pojawiały się niepokojące o stanie zdrowia papieża i innych dolegliwościach. Teraz nieoficjalnie mówi się o problemach z sercem. Na łamach katolickiego "Avvenire" zdementowano jednak plotki o dolegliwościach kardiologicznych.

Dziennik „La Repubblica” pisze, że prawdopodobnie uroczystości kościelne związane z Wielkim Tygodniem wierni będą musieli celebrować bez papieża. Nie wiadomo jak będzie przebiegało leczenie infekcji dróg oddechowych 86-letniego papieża i czy zdąży wydobrzeć do Wielkiego Piątku, by przewodniczyć nabożeństwu Męki Pańskiej w bazylice Świętego Piotra, a następnie Drodze Krzyżowej w Koloseum. Być może nie wygłosi też orędzia wielkanocnego.

Jeśli stan zdrowia papieża Franciszka się nie poprawi, mszom może przewodniczyć dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

W programie Wielkiego Czwartku są dwie msze – poranna Krzyżma świętego i popołudniowa – Wieczerzy Pańskiej. Na tę drugą papież Franciszek ma zwyczaj udawać się do miejsc poza Watykanem. Był już w szpitalach, więzieniach i ośrodku dla uchodźców. Do tej pory w tegorocznym kalendarium papieskich obchodów Wielkiego Tygodnia nie zaznaczono, gdzie odbędzie się ta msza inaugurująca Triduum Paschalne – wyjaśnia Radio ZET.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także