18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Paryż zdewastowany po zamieszkach. Zniszczono m.in. Łuk Triumfalny

Redakcja
03.12.2018  11:11
Zamieszki w Paryżu, żółte kamizelki
Zamieszki w Paryżu, żółte kamizelki Fot: Jan Schmidt-Whitley/Le Pictorium/Le Pictorium/East News

W Paryżu trwa wielkie sprzątanie po największych od lat zamieszkach. Po tym, jak w sobotę protest "żółtych kamizelek" wymknął się spod kontroli i przerodził się w starcia z funkcjonariuszami, miasto jest zdewastowane – donosi TVN 24.

Spalonych zostało wiele samochodów, zniszczono elewacje budynków i rzeźb, a nawet Łuk Triumfalny. Jeden z największych symboli Paryża został pokryty licznymi hasłami nawołującymi do „obalenia burżuazji” czy dymisji Emmanuela Macrona.

Funkcjonariusze interweniowali, używając gazu łzawiącego, bomb ogłuszających i armatek wodnych. Łącznie zatrzymano 412 protestujących, ponad 100 odniosło obrażenia, w tym 14 funkcjonariuszy. Jak poinformowały służby, niektóre z zatrzymań mają związek z nielegalnym posiadaniem broni. W związku z falą zamieszek władze Francji rozważają wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Sobotnie protesty to nie pierwsze demonstracje "żółtych kamizelek". Te trwają już od 2 tygodni. W manifestacjach w całej Francji wzięło udział 136 tys. osób. Protestujący sprzeciwiają się podwyżkom cen paliwa

ZOBACZ TEŻ: Posłanka porównuje zamieszki we Francji do Marszu Niepodległości

Zamieszki w Paryżu [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej
Komentarze