18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Awaria?

Rosyjski samolot eksplodował! Są ofiary i ranni

02.03.2023  18:23
Eksplozja samolotu w Rosji
Eksplozja samolotu w Rosji Fot: vaalaa/Shutterstock

W Uljanowsku, w południowo-zachodniej Rosji doszło do strasznego wypadku. Jeden z samolotów eksplodował w hangarze fabryki samolotów Aviastar. Zginęła jedna osoba, a cztery kolejne są ranne.

Do tragicznego wypadku doszło w hangarze fabryki samolotów w Uljanowsku. Eksplodowała tam jedna z maszyn. O zdarzeniu informuje biuro prasowe United Aircraft Corporation, które podaje zarazem, że wypadek miał miejsce podczas testowania maszyny. Oficjalnie przebieg całego zdarzenia nie jest znany.

Wypadek miał miejsce w czwartek 2 marca po południu. Zmarła jedna osoba, a cztery kolejne zostały ranne.

Tragiczny wypadek miał miejsce w zakładach Aviastar podczas testowania przedziału kadłuba produkowanego samolotu. Podczas jednego z etapów, element sprawdzany jest pod kątem szczelności poprzez pompowanie do przedziałów nadciśnienia

- czytamy.

Eksplozja rosyjskiego samolotu

Kierownictwo Aviastar złożyło kondolencje rodzinie zmarłego i zapewniło rannych, że „mogą liczyć na wszelkie niezbędne wsparcie i pomoc ze strony przedsiębiorstwa”. Poinformowano również, że na miejscu pracuje już zespół ekspertów, który wyjaśni przyczyny wypadku.

Jak czytamy na stronie Radia ZET, Aviastar to część dywizji lotnictwa transportowego ZAK i specjalizuje się w produkcji samolotów transportowych Ił-76MD-90A. Produkowane są tam również samoloty pasażerskie i towarowe Tu-204.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje