18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec z opalaniem

Polityk chce plaż dla muzułmanów

23.04.2019  14:15
Plaże dla muzułmanów - holenderski polityk chce utworzyć dla nich strefy halal bez golizny
Plaże dla muzułmanów - holenderski polityk chce utworzyć dla nich strefy halal bez golizny Fot: TOMASZ GAWALKIEWICZ/REPORTER/East News

Muzułmanie czują się niekomfortowo na plażach, przeszkadzają im roznegliżowane ciała. Holenderski polityk postanowił o nich zadbać i chce, by mieli swoje specjalne strefy do wypoczynku, gdzie ma obowiązywać burkini.

Holenderski polityk Arnoud van Doorn (partia Jedność) chce, by powstały plaże halal. Kobiety nosiłyby na nich burkini i nie byłoby mowy o negliżu. Holender twierdzi, że spokój na takich plażach znaleźliby nie tylko wyznawcy Allaha, ale też kobiety innych wyznań, które nie chcą być zaczepiane przez nachalnych mężczyzn.

Plaże nudystów i plaże dla islamistów

Polityk uzasadnia, że skoro są plaże dla nudystów, powinny być również plaże dla osób, które nie chcą się rozbierać. Twierdzi, że takie rozwiązanie doskonale sprawdza się m.in. w Turcji i Indonezji.

Arnoud van Doorn przez lata ostro krytykował islam i był nacjonalistą. Kilka lat temu przeszedł jednak na islam i przystąpił do Jedności.

Zobacz także