18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Natura w ogniu

Płoną lasy Amazonii. Wszyscy się kłócą, zamiast reagować

24.08.2019  12:38
Płoną lasy Amazonii. Wszyscy się kłócą, zamiast reagować
Płoną lasy Amazonii. Wszyscy się kłócą, zamiast reagować Fot: CARL DE SOUZA/AFP/East News

Ogromne, niesamowicie rozległe pożary lasów Amazonii przerażają aktualnie wszystkich. Światowi przywódcy zamiast reagować, kłócą się. 

Zdjęcia rozległych pożarów w lasach Amazonii obiegły cały świat. Płoną płuca Ziemi, ogień szaleje na niewyobrażalną skalę, a światowi przywódcy... Kłócą się zamiast reagować. 

Prezydent Francji ma mentalność kolonialną - mówi prezydent Brazylii Jair Bolsonaro.

Powiedział to tuż po po tym, jak Emanuelle Macron zapowiedział, że chce by temat pożarów amazońskiej dżungli stał się tematem obrad jutrzejszego szczytu G7 w Biarritz. W międzyczasie pomoc w gaszeniu przerażającego pożaru zaoferowała Komisja Europejska. Wszyscy rozmawiają o interwencji, ale ona wciąż nie następuje. 

Płoną lasy Amazonii 

W Brazylii wybuchło już ponad 75 tysięcy pożarów - jest to aż o 84 proc. więcej niż w minionym roku. To właśnie aż połowa tych pożarów trawi lasy deszczowe Amazonii. 

Chociaż pożary o tej porze roku są w Amazonii czymś naturalnym, to teraz ekolodzy są przekonani, że do aż tak ogromnego wybuchu ognia przyczyniają się miejscowi farmerzy, którzy w ten sposób chcą pozyskać większą powierzchnię na pola uprawne. Media trąbią o ekologicznej katastrofie. 

Brazylia nie ma wystarczających środków aby walczyć z rekordową liczbą pożarów w Amazonii - twierdzi prezydent tego kraju Jair Bolsonaro.

Czy duma pozwoli na przyjęcie pomocy? Miejmy nadzieję, że tak.

Przeczytaj więcej
Komentarze