18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kamera nagrała osobę na dachu

A jednak podpalenie? Szokujące wideo z Notre Dame

19.04.2019  16:07
Pożar katedry Notre Dame - przyczyna to jednak podpalenie?
Pożar katedry Notre Dame - przyczyna to jednak podpalenie? Fot: ALEXIS LOPEZ/ZEPPELIN/SIP/SIPA/SIPA/East News

Pożar Notre Dame i nowe doniesienia. Po wstępnym śledztwie ustalono, że katedra w Paryżu spłonęła, ponieważ nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Do sieci trafiło jednak wideo, które sugeruje, że to było podpalenie.

Przyczyna pożaru katedry Notre Dame, po wstępnym śledztwie, została ustalona. Chociaż śledczy nie mogą wejść do środka, twierdzą, że nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej. Okazuje się jednak, że mogło dojść do podpalenia.

Przyczyna pożaru - podpalenie?

Kamera nagrywająca panoramę Paryża, umieszczona na wieży Montparnasse, zarejestrowała niezidentyfikowaną osobę, która znajdowała się na dachu Notre Dame. Widać też błysk. Agencja AFP apeluje, by nie wyciągać pochopnych wniosków, bo nagranie zostało zarejestrowane półtorej godziny przed wybuchem pożaru. Wiadomo jednak, że w katedrze nie było już wtedy ekipy remontowej.

Monitoring w katedrze

Poza tym, okazało się, że na kilka godzin przed pożarem Notre Dame, w środku zainstalowano monitoring w postaci kamery poklatkowej. Nie za wiele ona jednak udowodni. Jak pisze „Le Monde”, rejestruje obraz co 10 minut.

Notre Dame - a jednak podpalenie katedry?

Czytaj także