18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezwykły gest przy trumnie

Duda zrobił to na pogrzebie papieża. "Jako jedyny"

Wojciech Kozicki
05.01.2023  13:50
Duda zrobił to na pogrzebie papieża Benedykta XVI. Niezwykły gest
Duda zrobił to na pogrzebie papieża Benedykta XVI. Niezwykły gest Fot: ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Pogrzeb papieża Benedykta XVI i relacja z Watykanu. Polska delegacja i zaskakujący gest prezydenta Andrzeja Dudy. Jako jedyny z przywódców państw, uklęknął przed trumną papieża Benedykta.

Pogrzeb papieża Benedykta XVI jest transmitowany w internecie, cały świat ogląda mszę w Watykanie. Pojawiły się nawet nagrania pokazujące tajemnicze znaki i cuda na pogrzebie papieża. Ogromne emocje wywołała również polska delegacja na pogrzebie Josepha Ratzingera. Prezydent Andrzej Duda jako jedyny spośród liderów państw zdecydował się przyklęknąć przed trumną papieża Benedykta XVI. Zdjęcie klęczącego Andrzeja Dudy pojawiło się również na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Duda na pogrzebie papieża Benedykta XVI. Polska na kolanach

Na pogrzebie papieża Benedykta pojawił się również premier Mateusz Morawiecki, przedstawiecile parlamentu oraz wierni z Polski.

Papież Benedykt XVI był dla Polaków postacią bardzo ważną. Przybył do nas po swoim wyborze w 2006 r. z przesłaniem "Trwajcie mocni w wierze". Przybył jako przyjaciel, bliski współpracownik Jana Pawła II. Przybyliśmy do Watykanu wraz z premierem Mateuszem Morawieckim, przedstawicielami parlamentu i innymi wiernymi z Polski, by oddać hołd i podziękować Benedyktowi XVI. Jego odejście jest dla Kościoła wielką stratą – powiedział Andrzej Duda.

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 roku w Watykanie. 

Ratzinger zostanie pochowany w Grotach Watykańskich w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Zabił już dzwon Zygmunt z katedry wawelskiej w Krakowie.

Pogrzeb papieża nie ma charakteru państwowego, ponieważ w dniu śmierci Joseph Ratzinger nie był głową Kościoła.

Czy zgodnie z kościelną tradycją pochówku papieży, spocznie on w dwóch trumnach? Zgodnie z tradycją, powinien spocząć w cyprysowej trumnie, która następnie włożona zostanie do ocynkowanej trumny z drzewa orzechowego. Ta z kolei powinna zostać pospawana, obwiązana taśmami i zapieczętowana - pisze Super Express.

Relacja w pogrzebu papieża [WIDEO transmisja LIVE - Polskie Radio]

Pope Benedict XVI funeral held in St. Peter's Square

LIVE | Funeral Mass of Benedict XVI from the Vatican | January 5, 2023 | EWTN

Czytaj także