18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to cud?

Znaki na pogrzebie papieża. "Mgła i czarne ptaki"

05.01.2023  11:17
Pogrzeb papieża Benedykta XVI  i niezwykłe znaki. To cud? [WIDEO]
Pogrzeb papieża Benedykta XVI i niezwykłe znaki. To cud? [WIDEO] Fot: TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Twa pogrzeb papieża Benedykta XVI. W internecie dostępne są transmisja i relacja na żywo z mszy w Watykanie. Tymczasem podczas pogrzebu pojawiły się znaki jak podczas pogrzebu papieża Jana Pawła II, gdy wiatr przewracał strony Pisma Świętego.

Pogrzeb papieża Benedykta XVI i transmisja na żywo w internecie. Doszło do scen, które wierni uważają za symboliczne znaki. Czy daje je sam Joseph Ratzinger z Domu Ojca? Jak relacjonuje Super Express. W trakcie mszy na placu św.  Piotra nad głowami zgromadzonych bardzo nisko przeleciały czarne ptaki. Krążyły nad głowami, a niektóre zaczepiały żałobników.

Pogrzeb papieża Benedykta XVI. Bóg dał znaki?

Wierni zwrócili też uwagę na kopułę bazyliki św. Piotra, która podczas pogrzebu w niezwykły sposób wyłoniła się zza mgły. Jak wyjaśnia France24, wierni mgłę skrywającą kopułę uznali za „okazanie szacunku zmarłemu bohaterowi”.

Podczas mszy pogrzebowej papieża Benedykta XVI w pewnym momencie nisko nad głowami wiernych przeleciały czarne ptaki. Najpierw dwa z nich krążyły nad wiernymi, po chwili pojawił się następny, który leciał na tyle nisko, że zaczepiał niektóre osoby, po czym odleciał. Podczas nabożeństwa wierni mogli zaobserwować również inne symboliczne obrazki – relacjonuje pogrzeb papieża Super Express.

Kardynała Josepha Ratzingera żegnają m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Ratzinger zostanie pochowany w Grotach Watykańskich w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Zabił już dzwon Zygmunt z katedry wawelskiej w Krakowie.

Pogrzeb papieża nie ma charakteru państwowego, ponieważ w dniu śmierci Joseph Ratzinger nie był głową Kościoła.

Czy zgodnie z kościelną tradycją pochówku papieży, spocznie on w dwóch trumnach? Zgodnie z tradycją, powinien spocząć w cyprysowej trumnie, która następnie włożona zostanie do ocynkowanej trumny z drzewa orzechowego. Ta z kolei powinna zostać pospawana, obwiązana taśmami i zapieczętowana - pisze Super Express.

Relacja w pogrzebu papieża [WIDEO transmisja LIVE - Polskie Radio]

Pope Benedict XVI funeral held in St. Peter's Square

LIVE | Funeral Mass of Benedict XVI from the Vatican | January 5, 2023 | EWTN

logo Tu się dzieje