18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Transmisja z pogrzebu papieża [WIDEO]

Wojciech Kozicki
05.01.2023  10:37
Pogrzeb papieża Benedykta XVI - transmisja i relacja wideo na żywo
Pogrzeb papieża Benedykta XVI - transmisja i relacja wideo na żywo Fot: ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News, TOMASZ żUKOWSKI/East News

Trwa pogrzeb i pożegnanie papieża Benedykta XVI. W internecie można na żywo oglądać transmisje na żywo z pogrzebu papieża. Czy w Polsce zostanie ogłoszona żałoba narodowa po papieżu? Trwa msza na placu św. Piotra w Watykanie. Gdzie zostanie pochowany papież?

W czwartek 5 stycznia rozpoczął się pogrzeb papieża Benedykta XVI. Dostępna jest transmisja z Watykanu i mszy na żywo, więc każdy może uczestniczyć w pożegnaniu emerytowanego papieża. Kardynała Josepha Ratzingera żegnają m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Ratzinger zostanie pochowany w Grotach Watykańskich w podziemiach Bazyliki św. Piotra. Zabił już dzwon Zygmunt z katedry wawelskiej w Krakowie.

Pogrzeb papieża Benedykta XVI. Transmisja na żywo z Watykaniu

Przypominamy, że w Watykanie nie ogłoszono żałoby narodowej w dniu pogrzebu papieża Benedykta XVI. Jednak wprowadzenia w Polsce żałoby narodowej domaga się Krystyna Pawłowicz. Jednocześnie pojawiły się informacje o rychłej beatyfikacji Benedykta XVI, ale procedura może być utrudniona. Trwa pośmiertny proces Benedykta XVI, którzy miał tuszować działania pedofilskie, do czego poniekąd przyznał się tuż przed śmiercią.

Transmisję z pogrzebu papieża live w języku polskim prowadzi m.in. Polskie Radio.

Pogrzeb papieża nie ma charakteru państwowego, ponieważ w dniu śmierci Joseph Ratzinger nie był głową Kościoła.

Czy zgodnie z kościelną tradycją pochówku papieży, spocznie on w dwóch trumnach? Zgodnie z tradycją, powinien spocząć w cyprysowej trumnie, która następnie włożona zostanie do ocynkowanej trumny z drzewa orzechowego. Ta z kolei powinna zostać pospawana, obwiązana taśmami i zapieczętowana - pisze Super Express.

Relacja w pogrzebu papieża [WIDEO transmisja LIVE - Polskie Radio]

Pope Benedict XVI funeral held in St. Peter's Square

LIVE | Funeral Mass of Benedict XVI from the Vatican | January 5, 2023 | EWTN

Czytaj także