18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potężna lawina

Polacy nie żyją. Tragedia w Himalajach

Wojciech Kozicki
01.02.2023  14:06
Polacy nie żyją. Tragedia w Himalajach, zejście lawiny
Polacy nie żyją. Tragedia w Himalajach, zejście lawiny Fot: WOJCIECH LEMBRYK/REPORTER/East News

Śmierć Polaków w Himalajach. Potwierdzono, że w himalajskim ośrodku w Kaszmirze zeszła potężna lawina, która porwała 23 osoby. Nie udało się uratować dwóch osób z Polski.

Tragedia w Himalajach. W himalajskim ośrodku narciarskim w indyjskiej części Kaszmiru (bliskie okolice turystycznego miasta Gulmarg w paśmie Pir Pandźal w zachodnich Himalajach) zeszła lawina, która porwała 23 osoby – 21 turystów i dwóch przewodników. Wiadomo już, że nie udało się uratować jedynie dwóch osób i byli to właśnie Polacy.

Lawina w Himalajach. Polacy nie żyją

Lokalna policja podała, że osoby, które porwała lawina, jeździły na nartach w wysokich partiach gór. Szef policji w Kaszmirze Vijay Kumar, zapewnił, że bardzo szybko podjęto akcję ratunkową, ale spod śniegu wydobyto dwa martwe ciała. Zostały już przetransportowane do miejscowego szpitala.

Miejsce, gdzie doszło do tragedii, to popularna baza wypadowa dla turystów i narciarzy.

 Z informacji mediów wynika, że do zejścia lawiny doszło kilka dni po obfitych opadach śniegu w tym regionie. W mediach społecznościowych pojawił się film z momentu zejścia lawiny – pisze Interia.pl. 

Czytaj także