18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostrzał pomocy humanitarnej

Polacy ranni w Ukrainie. "Wolontariuszka straciła nogi"

Wojciech Kozicki
11.01.2023  16:36
Polacy ranni w Ukrainie. "Wolontariuszka straciła nogi"
Polacy ranni w Ukrainie. "Wolontariuszka straciła nogi" Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Wojna w Ukrainie i tragiczne wiadomości. Wolontariusze z Polski zostali ranni w rejonie Bachmutu. Polska wolontariuszka straciła nogę. Są nowe informacje o ich stanie zdrowia.

Wojna w Ukrainie i ranni polscy wolontariusze w Bachmucie. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze potwierdziło, że dwójka Polaków odniosła obrażenia w okolicach linii frontu. Dzięki Fundacji Humanosh rannych przetransportowano do polskiej granicy, a następnie trafili do szpitala klinicznego w Lublinie. Resort zdrowia podziękował także Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie. Informację o rannych Polakach na Ukrainie przekazał także korespondent Radia Wnet. "Wyborcza" podaje, że wolontariusze pochodzą z Krakowa.

Polacy ranni w Ukrainie. Walki w Bachmucie

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że kobieta i mężczyzna z Polski dostarczali pomoc humanitarną w Ukrainie. Gdy wypakowywali z samochodu pomoc dla Ukraińców, nastąpił ostrzał moździerzowy.

Obecnie stan wolontariusze jest stabilny. Niestety, u kobiety konieczna była amputacja goleni. Mężczyzna ma poważną ranę po odłamku. Z wolontariuszami rozmawiał już minister zdrowia Adam Niedzielski i zapewnił, że „polskie państwo nie zostawia swoich obywateli w potrzebie”.

Rosjanie próbują zdobyć położony w obwodzie donieckim Bachmut od niemal pół roku. Miasto to znajduje się przy głównej drodze prowadzącej do Kramatorska i Słowiańska – kluczowych miast w obwodzie donieckim – pisze Wprost.pl.

logo Tu się dzieje