18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bohater ocalił dziecko

Policjant reanimował niemowlę. Dramatyczne WIDEO

Wojciech Kozicki
13.07.2019  11:35
Policjant i masaż serca dziecka - został bohaterem!
Policjant i masaż serca dziecka - został bohaterem! Fot: FOX Carolina News

Policjant w USA został bohaterem. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie wideo z kamery policyjnej, na którym widać jak funkcjonariusz ratuje niewolę, które przestało oddychać. To dzięki niemu dziecko przeżyło.

Sierżant William Kimbro z Summerville (Południowa Karolina) 11 lipca zatrzymał zbyt szybko jadący samochód. Na poboczu okazało się, że matka wiozła swoje 12-dniowe dziecko o imieniu Ryleigh do szpitala. Przestało oddychać po karmieniu butelką, bo prawdopodobnie nastąpiło zadławienie się mlekiem.  Funkcjonariusz powiedział, że nie mają szans, by zdążyć do szpitala.

Policjant z Berkeley County Sheriff's Office natychmiast zdecydował, że konieczna była reanimacja dziecka i pierwsza pomoc, by utrzymać je przy życiu do przyjazdu pogotowia. Wykonał niemowlęciu m.in. masaż klatki piersiowej.

Ratownicy zjawili się na miejscu po ok. 5 minutach i dziecko trafiło do szpitala. Wiadomo, że czuje się dobrze i zostało już wypisane do domu. Policjant został natomiast okrzyknięty bohaterem i otrzymał również odznaczenie ('Life-Saving Medal') od szeryfa.

Nie czułem, żeby dziecku biło serce. Wykonałem więc masaż klatki piersiowej i przywróciłem funkcje życiowe. Czuję, że teraz jej serce jest silne – mówił William Kimbro podczas reanimacji.

Policjant z USA i reanimacja dziecka:

Przeczytaj więcej
Komentarze