18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Politycy chcą je przerabiać na karmę

Polowania na słonie znów legalne. "Muszą być zniszczone"

Wojciech Kozicki
23.05.2019  13:23
W Indiach słonie przepędza się ogniem. W Afryce moga być przerabiane na karmę dla zwierząt
W Indiach słonie przepędza się ogniem. W Afryce moga być przerabiane na karmę dla zwierząt Fot: Twitter.com/Dunya News Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat/botswana-i-polowanie-na-slonie-cha-robic-z-nich-karme-dla-zwierzat

Botswana i legalne polowania na słownie. Populacja tych zwierząt stała się tak duża, że zdjęto zakaz ich zabijania obowiązujący od 2014 roku, który wprowadził ówczesny prezydent Ian Khama.

Populacja słoni w Botswanie (Afryka) wynosi ok. 130. tys. zwierząt. Dochodzi coraz częściej do niszczenia pól uprawnych, zdarzają się też przypadki ataków słoni na ludzi. Politycy postanowili działać, a rolnicy i kłusownicy otwierają szampana. Przeciwnicy zabijania słoni ostrzegają, że turystyka w kraju może poważnie ucierpieć na zabijaniu słoni.

Zobacz także

Polowania na słonie i wybory

Organizacje ekologiczne uważają, że prezydent Mokgweetsi Masisi chce w ten sposób zdobyć elektorat wśród rolników przed jesiennymi wyborami. Prezentują dane, z których wnika, że populacja słoni w Botswanie od dawna już nie rośnie. Polityk broni się, że decyzje podjął w oparciu o prace specjalnej komisji. Ministerstwo Środowiska, Ochrony Zasobów Naturalnych i Turystyki uspokaja, że zabijanie słoni będzie się odbywało w sposób etyczny i uporządkowany.

Jak podaje theguardian.com, rządząca w Botswanie partia Botswana Democratic Party (BDP) od dawna naciskała, by zdjęto zakaz polowań na słonie. Prezydent mówi o narastającym konflikcie słoni z ludźmi, który chce w końcu rozwiązać.

Politycy mówią, że odstrzał ma być "niewielki i regularny". Proponują również, by wprowadzić ubój słoni i przerabiać je na karmę dla zwierząt.

Próbowaliśmy wszystkich sposobów, ale te zwierzęta nadal są problemem. Muszą zostać zniszczone – powiedział  dyrektor Elephants without Borders Mike Chase

Zobacz także
Czytaj także