18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Lekarz ISIS" złapany w Syrii. Chce wrócić z nastoletnią żoną do Wielkiej Brytanii

Redakcja
27.02.2019  14:35
Mohammed Anwar Miah, czyli Kelarz ISIS, wspierał Państwo Islamskie w Syrii. Marzy mu się teraz powrót do Wielkiej Brytanii. Ma nnastoletnią żonę i dzieci
Mohammed Anwar Miah, czyli Kelarz ISIS, wspierał Państwo Islamskie w Syrii. Marzy mu się teraz powrót do Wielkiej Brytanii. Ma nnastoletnią żonę i dzieci Fot: Twitter.com

Brytyjski farmaceuta Mohammed Anwar Miah w 2014 roku wyruszył do Syrii. Przedostał się tam przez turecką granicę. Jest podejrzany o wspieranie Państwa Islamskiego. Błaga, by pozwolono mu wrócić do Wielkiej Brytanii.

Mohammed Anwar Miah przebywa Syrii. Nazywany jest „Doktorem ISIS”. On jednak twierdzi, że nie pomagał Państwu Islamskiemu. Zarzeka się, że pojechał do Syrii, by nieść pomoc humanitarną. Zmienił też imię i od jakiegoś czasu nazywa się Abu Obayda al-Britannia.

Mężczyzna ma dwójkę dzieci i nastoletnią żonę. Błaga, by mógł wrócić z rodziną do Wielkiej Brytanii. Marzy mu się „normalne życie”.

Chcę wrócić do domu. Jestem dumny z bycia Brytyjczykiem. Ten kraj bardzo dobrze traktuje ludzi i nie łamie ich praw - powiedział Mohammed Anwar Miah.(metro.co.uk)

Nie zaprzecza jednak, że przez 4 lata mieszkał w syryjskiej miejscowości Mayadin. Rządziło nią ISIS. Miah pracował jako asystent chirurga. Został schwytany przez siły kurdyjskie nieopodal Hajin in Deir ez-Zur.

Twierdzi, że nie jest zagrożeniem dla Brytyjczyków. Jest gotowy poddać się karze, byle tylko wrócić do Wielkiej Brytanii.

lekarz isis
Przeczytaj więcej
Komentarze