18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Karany imigrant sprawcą

Podpalił autobus z dziećmi. Horror we Włoszech

Wojciech Kozicki
20.03.2019  19:10
Senegalczyk podpalił autobus z dziećmi - był już karany
Senegalczyk podpalił autobus z dziećmi - był już karany Fot: Twitter.com

Szkolna wycieczka w San Donato Milanese zamieniła się w walkę o życie. Kierowca autokaru porwał go i podpalił. W pojeździe było 50 dzieci, a jedno z nich zawiadomiło służby o uprowadzeniu. Na jaw wyszły szokujące fakty o porywaczu. Jakim cudem ten człowiek woził dzieci?

Ujawniono, że kierowcą był 47-letni Senegalczyk Ousseynou Sy, który dostał włoskie obywatelstwo w 2004 roku. Krzyczał, że „trzeba pomścić śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym”. Groził dzieciom nożem, a następnie rozlał benzynę i podpalił pojazd.

Karabinierzy w akcji

Służby zareagowały błyskawicznie, gdy tylko otrzymały zawiadomienie o porwaniu. Karabinierzy wybili szyby w autokarze i ewakuowali dzieci. 12 z nich trafiło do szpitala z powodu zatrucia dymem.

Porywacz został aresztowany przez karabinierów. Ma lekkie poparzenia.

Jak podaje thelocal.it, kierowca był już wcześniej notowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Oskarżono go także o molestowanie seksualne. Nie przeszkadzało mu to jednak pracować od kilkunastu lat jako kierowca autobusu. Sam premier Włoch zażądał wyjaśnień, dlaczego ten człowiek woził dzieci.

Przeczytaj więcej
Komentarze