18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piekło dopiero się rozpęta

Wybuch wulkanu! Ewakuowano 30 tys. osób! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
23.07.2019  16:00
Wybuch wulkanu w Peru - czy nadciągnie kolejna katastrofa?
Wybuch wulkanu w Peru - czy nadciągnie kolejna katastrofa? Fot: Youtube.com

Kataklizm w Peru. Wybuch wulkanu Ubinas sprawił, że konieczna była ewakuacja dziesiątek tysięcy osób. Służby ostrzegają, że szykuje się kolejna erupcja.

Wybuch wulkanu Ubinas w Peru nastąpił 19 lipca 2019 roku w piątek. Prezydent Martin Vizcarra wprowadził stan wyjątkowy, służby ewakuowały już ponad 30 tys. osób, a chmura nad kraterem ma 5 kilometrów wysokości. Wiatr zaniósł ją aż do Boliwii, gdzie ludzie skarżyli się na pieczenie oczu i zapach siarki.

Wiele z ewakuowanych osób wraca do swoich domów, nie zważając na gazy wulkaniczne. Minister zdrowia Zulema Tomás ostrzega, że wdychają siarkę i arsen, ale nic sobie z tego nie robią.

Popiół wulkaniczny i odłamki skalne zostały wyrzucone na odległość 25 kilometrów, pokrywając kilka miejscowości. Okolica została sparaliżowana, a ludzie muszą chodzić w maskach i goglach ochronnych. Odnotowano też 266 trzęsień ziemi od czasu wybuchu.

Pojawiły się obawy, że Ubinas znowu wybuchnie. Ta erupcja ma być jednak znacznie silniejsza.

Wybuch wulkanu Ubinas w Peru:

Czytaj także