18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorąca teoria, internet zapłonął

Cejrowski o pożarach Amazonii. Hejterzy spalą się ze wstydu?

26.08.2019  12:01
Wojciech Cejrowski i teoria o pożarach - internet zapłonął!
Wojciech Cejrowski i teoria o pożarach - internet zapłonął! Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Lasy amazońskie są trawione przez gigantyczne pożary. Pojawiają się podejrzenia, że to celowe podpalenia w celu zwiększenia terenów pod uprawy rolne, na co miał pozwalać sam prezydent Brazylii. W sprawie głos zabrał Wojciech Cejrowski i ma teorię, która rozpaliła hejterów do czerwoności. Po tym komentarzu pójdzie boso?

Wojciech Cejrowski, znany z tego że wędruje boso przez świat, podróżował do Amazonii wielokrotnie. Uważany jest za eksperta od tego regionu, więc internauci prosili go, by skomentował sprawę pożarów w Amazonii. Jego zdaniem to mogą być celowo podpalenia.

Pożary Amazonii

Cejrowski podkreśla, że „lasy amazońskie są nie-palne”, a wypalenie nawet małego pola wymaga ogromnego wysiłku, ponieważ duże drzewa trzeba obalać i palić kawałkami. Wielokrotnie przemierzał tamtejsze lasy i przypomina, że nawet ogniska gasną tam same z siebie, a tamtejsze drewno, nawet to suche, nie chce się palić.

W jednym z odcinków "Boso" pokazywałem Indiankę, która wraz z mężem idzie na polowanie. Jej rola to nieść żywy płomień. Idzie za mężem i w małej tykwie, lub skorupie starego glinianego garnka, niesie płomyk, o który stale dba. Czemu? Bo gdyby zgasł, to w Amazonii nie ma jak rozpalić ognia. Oczywiście istnieją techniki pocierania patykiem o patyk, ale to zawsze robota ŻMUDNA. Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie. Widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat – napisał Wojciech Cejrowski na Facebooku.

Przyczyna pożarów w Amazonii

Cejrowski przyznał, że nie może jednoznacznie stwierdzić, jaka jest przyczyna pożarów. Podejrzewa jednak, że ktoś mógł podpalić ropę, ale „rachunki mu się nie zgadzają". Twierdzi, że gdyby ktoś kazał mu podpalić amazoński las, „poprosiłby o napalm lub dynamit do wysadzenia ropociągu”.

W brazylijskich lasach w weekend wybuchło kilkaset nowych pożarów. W tym roku łącznie odnotowano ich już 80 tysięcy! Tymczasem prezydent Brazylii Jair Bolsonaro mówi o globalnej dezinformacji i twierdzi, że jego kraj to wzór do naśladowania jeśli chodzi o nowoczesne prawo ochrony środowiska.

„The Telegraph” sugeruje, że pożary mogą wywoływać rolnicy, którzy wypalają tereny pod uprawy. Przyczynia się do tego polityka Bolsonaro, który przyzwala na zwiększone wycinki lasów przez rolników i przedsiębiorstwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze