18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pracownica restauracji zwolniona za rasizm. Kazała czarnoskóremu zapłacić [WIDEO]

Redakcja
22.11.2018  16:28
Rasistowski skandal w USA - czarnoskóry oskarża Chipotle
Rasistowski skandal w USA - czarnoskóry oskarża Chipotle Fot: Twitter.com

Rasistowski skandal w USA (Minnesota). Czarnoskórzy klienci zamówili jedzenie w restauracji Chipotle. Menedżerka wytłumaczyła im, że nie może zrealizować zamówienia, dopóki nie otrzyma pieniędzy. Została zwolniona, a personel przeszedł szkolenie.

Jak podaje dailymail.co.uk, 21- letni Masaud Ali twierdzi, że jest ofiarą rasistowskiego ataku. Ubolewał, że grupa „porządnych Afroamerykanów” nie mogła przekąsić czegoś po pracy. Restauracja Chioptle musiała zmierzyć się z falą hejtu w internecie.

Wkrótce na jaw wyszło jednak, że Masaud Ali i jego znajomi to fani „dine and dashing”. Polega to na zjedzeniu w lokalu i ucieczce bez płacenia. Chwalił się takimi „zainteresowaniami” na Twitterze. Zachęcał innych, by razem z nim oszukiwali lokale gastronomiczne, a nawet kradli butelki z ostrym sosem.

Podjęliśmy działania na podstawie relacji klienta, postów w mediach społecznościowych i po sprawdzeniu nagrania z monitoringu. Teraz mamy nowe informacje, chcemy postąpić słusznie i prawdopodobnie zwolniona pracownica otrzyma możliwość powrotu – powiedział Laurie Schalow z Chipotle. (dailymail.co.uk)

To co powiedziała, brzmiało rasistowsko. Chciała ode mnie potwierdzenia, że mam pieniądze, jakbym brał kredyt – uważa Ali. (dailymail.co.uk)

Masaud Ali nadal twierdzi, że źle go potraktowano. Opowiedział o tym w wywiadzie dla „Star Tribune”. Napisał na Twitterze, że nie kradł jedzenia, tylko „pożyczał na kilka godzin”. Później okazało się, że przebywa na zwolnieniu warunkowym, bo już kiedyś dopuścił się kradzieży.

ZOBACZ TEŻ: Program "Twoja twarz brzmi znajomo" oskarżony o rasizm

twitter 1
instagram 111