18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mistyk sejsmiczny

Przewidział trzęsienie ziemi! Dlaczego nie posłuchali?

06.02.2023  21:10
Przewidział trzęsienie ziemi w Turcji. Dlaczego nie posłuchali?
Przewidział trzęsienie ziemi w Turcji. Dlaczego nie posłuchali? Fot: Ghaith Alsayed/Associated Press/East News

Turcja. Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi. Tymczasem media przypominają, iż Frank Hoogerbeets na Twitterze  3 lutego ostrzegał przed katastrofą. Dlaczego służby zlekceważyły jego alerty i prognozy?

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii – rośnie makabryczny bilans ofiar. Jak na razie zginęło ok. 1900 osób, ale ofiar będzie więcej, bo wciąż trwa przeszukiwanie gruzów. To najsilniejsze wstrząsy sejsmiczne od kilkudziesięciu lat. Czy zagrożenie można było przewidzieć? Okazuje się, że Holander Frank Hoogerbeets 3 lutego na Twitterze ostrzegał, iż „prędzej czy później w tym regionie pojawi się magnituda 7,5". Nazywany jest „mistykiem trzęsień ziemi”, a nie każdy wierzy w jego komunikaty ze względu na argumenty na których opiera swoje prognozy.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Ekspert je przewidział, ale...

Frank Hoogerbeets, pracujący w holenderskim instytucie SSGEOS, zajmuje się monitorowaniem geometrii między ciałami niebieskimi. Jego zdaniem, aktywność sejsmiczna jest związana z ruchami planet. Podkreśla, że „tego typu kataklizmy są zawsze poprzedzone krytyczną geometrią planetarną, tak jak mieliśmy to w dniach 4-5 lutego".

Tym razem jego prognozy się sprawdziły i nawet przewidział epicentrum trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Jak dotąd, przewidział kataklizmy w Japonii i Nepalu. Holender zapowiadał w piątek 3 lutego, że region południowej Turcji, Syrii, Libanu może nawiedzić trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.5 – zwraca uwagę Radio ZET.

Źródło: Radio ZET

Czytaj także