18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie widział problemu

Przez lata żywił się frytkami, chipsami i czekoladą. Oślepł

07.09.2019  16:09
Przez lata żywił się frytkami, chipsami i czekoladą. Oślepł
Przez lata żywił się frytkami, chipsami i czekoladą. Oślepł Fot: EAST NEWS

18-letni Harvey Dyer z Wielkiej Brytanii żywił się wyłącznie fast foodami przez całe swoje życie. "Dieta" doprowadziła do dramatycznych konsekwencji - chłopak oślepł. 

Przez całe życie jadł tylko frytki, chipsy i czekoladę. Wszyscy wiedzą, że taka dieta ma katastrofalny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Takie nawyki żywieniowe doprowadziły do tragedii - młody człowiek stracił wzrok.

Stracił wzrok ponieważ jadł tylko fast foody

Jak się okazuje, kilka nadprogramowych kilogramów to żaden problem, kiedy patrzy się na to, co spotkało Harveya. 18-latek miał ADHD i autyzm, to sprawiło, że żywił się wyłącznie w taki, a nie inny sposób. Jego matka nie była w stanie zmusić go do spożycia czegokolwiek innego, mimo tego iż chciał spróbować innych dań. 

Je tak odkąd skończył dwa lata. To samo na każdy posiłek. Wydaje mi się, że chodzi o teksturę tych produktów. On po prostu fizycznie nie jest w stanie przełknąć niczego innego. Nie przyjmuje nawet lekarstw. Próbowaliśmy wszystkiego, ale na nic. Przy naszym stole zasiadali nawet pediatrzy i dietetycy. To nie jest tak, że Harvey nie chce jeść innych rzeczy, bo naprawdę chce. Chciał się nawet poddać hipnozie, byliśmy w ośrodkach leczenie zaburzeń odżywiania. I nic - mówiła mama chłopaka w rozmowie z "The Sun".

Po jakimś czasie Harvey stracił wzrok w lewym oku. Po wielu badaniach lekarze nie potrafili odpowiedzieć na pytanie, dlaczego 18-latek nie widzi. Ostatecznie okazało się, że to wieloletnie niedożywienie spowodowało takie dramatyczne pogorszenie stanu jego zdrowia.

Harvey będzie miał wkrótce umieszczona w żołądku sondę, przez którą podawane mu będą niezbędne składniki odżywcze. Liczy się czas, bowiem wzrok w prawym oku również zaczął mu się pogarszać. 

Ze względu na stan zdrowia, syn obecnie nic nie robi. Chce zachować tę odrobinę wzroku, która pozostała mu w prawym oku. Nie sądzę, żeby jeszcze kiedykolwiek widział na lewe oko - nerw wzrokowy jest zbyt słaby. W styczniu mówili, że wzrok w prawym oku może się poprawić. Ale od tego czasu minęło ponad osiem miesięcy, a bez sondy w żołądku po prostu zmarnowaliśmy ten czas - mówi matka Harveya, Kerry. 

Chłopak jest załamany, czuje, że jego życie się skończyło.