18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zniszczył swój kraj

Szalona ustawa Putina. Podpisał na siebie wyrok

06.12.2022  11:25
Putin podpisał szaloną ustawę
Putin podpisał szaloną ustawę Fot: Free Wind 2014/Shutterstock

Dyktator Władimir Putin podpisał nową ustawę dotyczącą budżetu na najbliższe lata. Jak donosi Wirtualna Polska, dokument oznacza drastyczne okrojenie budżetu na wsparcie gospodarki. Pieniądze zostaną przeniesione na przemysł zbrojeniowy. Już od przyszłego roku 1/3 budżetu będzie szła na siły bezpieczeństwa.

W poniedziałek 5 grudnia Władimir Putin podpisał nową ustawę dotyczącą budżetu federalnego na lata 2023-2025. Dokument jest wielką zmianą dla gospodarki Rosji – drastycznie wzrosną środki na armię, a wydatki na służby specjalne będą najwyższe w historii. Zmniejszy się natomiast budżet przeznaczony na wsparcie gospodarki.

Ta ustawa rozwścieczy Rosjan

Ustawa zakłada, że dochody z ropy i gazu spadną aż o 24 proc., lecz nie zmaleje suma wydatków. Jedynie zmienią się priorytety rosyjskiej gospodarki – co trzeci rubel zostanie przeznaczony na siły bezpieczeństwa, natomiast wydatki na obronę wzrosną o… 43 proc.! To aż 4,9 bln rubli, czyli około 200 mld złotych. Budżet na służby specjalne wzrośnie natomiast do 4,4 bln rubli, to najwięcej od 2006 roku.

Rośnie też budżet na utrzymanie samego Władimira Putina. Tak, tak, budżet na ogarnięcie tego szaleńca zwiększy się o 30 proc. i wyniesie 19,1 mld rubli. Możliwe, że tyle kosztują jego leki lub nowe majtki, które zapewne nieraz zafajdał.

Zmniejszy się nakład nie tylko na wsparcie gospodarki, ale też na rozwój przemysłu, budowę dróg oraz na służbę zdrowia. Wygląda na to, że Putler postawił wszystko na jedną kartę, a w przyszłym roku planuje dalej prowadzić działania wojenne na szeroką skalę. Jeśli teraz nie wygra, zmarnuje olbrzymie pieniądze na wojnę, której nikt nie chciał i której nawet najbardziej zacietrzewieni Rosjanie mogą już mieć dość. Niezadowolenie wówczas niechybnie wzrośnie, a dni Putina będą policzone. Rosjan uspokoić będzie mogło tylko zrealizowanie celów wojennych, na które poszły tak wielkie pieniądze, a na to się nie zanosi.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także