18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Kompleks Napoleona”

Putin to knypek? Na ostatnie spotkanie przyszedł na OBCASACH

27.01.2023  12:37
Putin jest niski
Putin jest niski Fot: Twitter @GlasnostGone

Władimirowi Putinowi brakuje centymetrów. Zdaniem brytyjskiego parlamentarzysty, rosyjski dyktator ma „kompleks Napoleona” i dlatego na ostatnim spotkaniu ze studentami pojawił się na pokaźnych obcasach.

W środę 25 stycznia Władimir Putin odwiedził Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa, który jest uważany za jedną z najlepszych uczelni w Rosji. Spotkał się tam ze studentami z okazji Dnia Rosyjskiego Studenta.

Opowiadał tam dalej swoje kocopoły o „specjalnej operacji” w Ukrainie, o „obronie Rosji” i tak dalej. Uwagi zagranicznych mediów nie przyciągnęły jednak jego słowa, a jego ubiór – Putin pojawił się na tym spotkaniu w butach na wielkim obcasie.

Kłamstwo ma krótkie nogi

Po krótkiej pogadance ze studentami, nadszedł czas na zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Internauci od razu zwrócili uwagę na to, że Putin zrekompensował sobie brak kilku centymetrów butami na potężnym obcasie.

Panie i panowie, przedstawiam prezydenta Rosji. Mężczyzna tak niepewny siebie i mający obsesję na punkcie własnej osoby, że nosi buty na wysokich obcasach

- skomentował jeden z profili na Twitterze.

Amerykański historyk zwraca uwagę na to, że Putin już od kiedy doszedł do władzy w 1999 roku dba o swój wizerunek maczo – chętnie fotografował się bez koszulki, na koniu i podczas gry w hokeja. W latach 90. miał być utożsamiany z fikcyjnym bohaterem Stirlitzem, który jest rosyjskim odpowiednikiem Jamesa Bonda.

Brytyjski parlamentarzysta uważa natomiast, że Władimir Putin cierpi na kompleks Napoleona.

On ma kompleks Napoleona, właśnie dlatego najechał Ukrainę

- przypomina wypowiedź Juliana Lewisa gazeta.pl.

Napoleon Bonaparte w rzeczywistości nie był niski. Ta pomyłka bierze się z różnicy w systemach miary pomiędzy Francją a Wielką Brytanią. Gdy podawano wzrost Napoleona w calach, nie zawsze pamiętano, że francuski cal był większy niż tzw. imperialny, stąd powszechny błąd. Rzekomy niski wzrost Napoleona był także wynikiem satyrycznej propagandy brytyjskiej, która przedstawiała francuskiego dowódcę jako pokracznego karzełka.

Niemniej tak dziś nazywa się kompleks, przez który niscy mężczyźni próbują rekompensować sobie sytuację anatomiczną poprzez dążenie do władzy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także