18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głowice rozmieszczone

Putin użyje broni atomowej? Wywiad ostrzega

14.02.2023  19:45
Rosja użyje broni nuklearnej? Wywiad o planach Putina
Rosja użyje broni nuklearnej? Wywiad o planach Putina Fot: Shutterstock/photocosmos1, Shutterstock/mwreck

Wojna w Ukrainie. Czy Władimir Putin użyje broni atomowej? Norweski wywiad ocenił do jakiej eskalacji konfliktu jest zdolna Rosja i czy użyje taktycznej broni nuklearnej. Niestety, przekazano niepokojące wiadomości z Rosji.

Wojna w Ukrainie i zapowiadana eskalacja konfliktu. Rosja straszy czerwonym atomowym guzikiem i arsenałem nuklearnym. Czy Putin jest gotowy odpalić głowice atomowe? Eksperci zatrudnieni w norweskim wywiadzie ostrzegają, że „jeżeli wojna na Ukrainie rozwinie się w regionalną konfrontację z udziałem państw członkowskich NATO”, Federacja Rosyjska jest gotowa demonstracyjnie użyć taktycznej broni jądrowej. Putin usprawiedliwi takie działania przeciwdziałaniu zagrożeniom dla Rosji.

Putin Rosja i użycie broni atomowej

Jak podaje Super Express, bazując na raporcie norweskich ekspertów, rosyjska doktryna nuklearna oficjalnie pozwala Rosji i jej sojusznikom na użycie broni jądrowej w przypadku ataku konwencjonalnego, który stanowi zagrożenie dla Rosjan.

Przypominamy, że rosyjska broń nuklearna rozmieszczona na Krymie i Białorusi. Andrij Jusow z biura prasowego ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) na antenie kanału FreeDom TV ujawnił, że Władimir Putin może szykować prowokację. Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Czerniak potwierdza, że rosyjska armia rozmieściła lądowe, powietrzne i morskie nośniki ładunków jądrowych atomowej.

Rosyjska broń atomowa. Putin grozi Polsce zniszczeniem Warszawy

Ukraińskie służby zapewniają, że monitorują działania Rosjan i namierzono rosyjskie magazyny z pociskami nuklearnymi, zarówno taktycznymi i strategicznymi. Ustalono, że za działania z rozmieszczeniem ładunków nuklearnych odpowiada 12. Główny Departament Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosja i Putin od początku grożą światu użyciem broni nuklearnej. Zapowiedziano m.in. zniszczenie Nowego Jorku, a także "atak na Warszawę w 30 sekund". „The New York Times” ujawnił, że rosyjscy dowódcy wojskowi dyskutują już o możliwości rozpoczęcia wojny nuklearnej.

Federacja Rosyjska ma w swoim arsenale wszystkie rodzaje broni nuklearnej, zarówno taktycznej, jak i strategicznej. Wywiad wojskowy Ukrainy stale monitoruje ich ruch – powiedział przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) Wadym Skibicki.

logo Tu się dzieje