18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uczniowie dostają broń

Putin wyśle dzieci na wojnę? "Szykują do mobilizacji"

Wojciech Kozicki
07.09.2023  10:28
Rosja i mobilizacja w szkołach. Putin wyśle dzieci na wojnę? Uczniowie przechodzą szkolenia wojskowe z bronią
Rosja i mobilizacja w szkołach. Putin wyśle dzieci na wojnę? Uczniowie przechodzą szkolenia wojskowe z bronią Fot: MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Rosja wyśle dzieci na wojnę w Ukrainie? Kreml wdraża szkolenia wojskowe w szkołach. Jak podaje Polsat News, „szkoły przygotowują uczniów do późniejszej mobilizacji, a jedną z pierwszych lekcji poprowadził sam Władimir Putin”.

Wiadomości z Rosji. Władimir Putin to wyjątkowo ohydny potwór, który jest gotowy poświęcić każdego dla swoich psychopatycznych wizji, nawet dzieci. Jak wynika z raportu brytyjskiego ministerstwa obrony, „nowy program nauczania w Rosji zawiera elementy propagandowego uzasadnienia agresji na Ukrainę oraz szkolenia wojskowego".

Szkolenia wojskowe w szkołach. Rosja da dzieciom drony i broń

W rosyjskich szkołach będzie wrażany nowy przedmiot. Dzieci będą uczyły się m.in. jak strzelać z kałasznikowa, obsługiwać drony na polu bitwy i rzucać granaty. Chodzi o "skrócenie czasu na przygotowania w razie późniejszej mobilizacji". Dodatkowo podręczniki szkolne w Rosji są modyfikowane, by opowiadały o wojnie na Ukrainie zgodnie z kremlowską propagandą. Ujawniono również wnioski o zakup „dronów edukacyjnych” do szkół w Petersburgu, Kaliningradzie, Jakucku i Południowym Sachalinie.

Jak przypomniano, rosyjski parlament zatwierdził program nauczania w zeszłym roku, a jeden z przedmiotów - podstawy bezpieczeństwa w życiu codziennym - jest skierowany do starszych uczniów i obejmuje moduł szkolenia wojskowego– informuje Polsat News.

Komisarz Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy, Dmytro Łubiniec poinformował, że Rosjanie rozpoczynają szkolenie wojskowe uczniów szkół na okupowanym od 2014 roku Krymie. Szkoleniem mają być objęte już dzieci z klas 5-9 i w szkołach ruszają ponadprogramowe lekcje "podstawy szkolenia wojskowego". W klasach 10-11 przeszkolenie wojskowe ma być organizowane w ramach zajęć z podstaw bezpieczeństwa.

Łubiniec twierdzi, że 25 krymskich nauczycieli przeszło już kursy ze "szkolenia wojskowego, medycyny pola walki, nauczono ich rozkładać i składać broń automatyczną, organizować życie w obozie polowym i używać środków ochrony osobistej oraz środków ochrony przed promieniowaniem, bronią chemiczną i biologiczną"- podaje Rzeczpospolita.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje