18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Zaczyna wystawiać głowę”

Putin „zostanie zabity”?! Służby: „Zbliżamy się do niego”

26.05.2023  17:19
Putin zostanie zabity?
Putin zostanie zabity? Fot: Gil Corzo/Shutterstock

Wywiad ukraiński zapowiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin jest na szczycie ich listy „kandydatów” do zabicia przez siły specjalne.

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Welt” zastępca szefa wywiadu obronnego Ukrainy Wadym Skibicki zapowiedział, że dyktator kremlowski Władimir Putin jest na szczycie ich listy osób, które mają zostać zabite przez siły specjalne.

[Putin] dostrzega, że zbliżamy się do niego, ale być może boi się też, że zostanie zabity przez swoich ludzi… Dopiero teraz zaczyna wystawiać głowę, a jeśli to zrobi, nie mamy pewności, że to naprawdę on

- powiedział Wadym Skibicki.

Wywiad Ukrainy zdradził cele ataków sił specjalnych. Na szczycie listy Władimir Putin

Wadym Skibicki został zapytany, czy GUR stoi za ostatnimi atakami na rosyjskich propagandystów. Odparł, że nie były to dla nich ważne cele, lecz priorytetem sił specjalnych było zabicie dowódcy, który wydał rozkaz do ataku. W szczególności chodzi o Jewgienija Prigożyna, czyli przywódcę tzw. grupy Wagnera, która odpowiada za działania rosyjskie w rejonie Bachmutu.

Wadym Skibicki potwierdził także, że ataki na infrastrukturę wewnątrz Rosji są wynikiem działania Ukraińców, a celem było przerwanie dostaw. Wyznał także, że zniszczenie mostu na Krym nie miało na celu uniemożliwienia ucieczki z kraju Rosjanom.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje