18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja grozi Polsce

Miedwiediew: Polska to wróg, ułomni warszawiacy

03.11.2023  09:51
Putin chce wojny z NATO? Wirtualna Polska: Dmitrij Miedwiediew werbalnie atakuje Polskę
Putin chce wojny z NATO? Wirtualna Polska: Dmitrij Miedwiediew werbalnie atakuje Polskę Fot: Shutterstock/Northfoto. IgorZh

Rosja chce III wojny światowej z NATO? Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew znowu werbalnie atakuje Polskę. Realne niebezpieczeństwo ze strony Rosji czy po prostu fiksum dyrdum na Kremlu?

Rosja ostatnio regularnie grozi atakami na Polskę, NATO i kraje bałtyckie. Dmitrij Miedwiediew regularnie przekracza kolejne granice zdrowego rozsądku. W sobotę Rosja będzie obchodzić Dzień Jedności Narodowej, więc rosyjski polityk z gracją politruka napisał siermiężny artykuł.

Rosja grozi Polskę. "Ułomni warszawiacy, upadek państwowości"

Miedwiediew w artykule odniósł się do historii stosunków między Polską a Rosją, a także do sytuacji współczesnej. Nazwał Polskę wrogiem. Ubolewa, że żołnierz radziecki, który wyzwolił Polskę, od dawna cynicznie nazywany jest w Warszawie "okupantem”.

Agencja Reuters zauważa, że były prezydent Rosji w swoim artykule wprost nazywa Polskę wrogiem. "Będziemy ją (Polskę) traktować właśnie jak wroga historycznego" - pisze Miedwiediew. "Jeśli nie ma nadziei na pojednanie z wrogiem, Rosja powinna mieć tylko jedną i bardzo twardą postawę wobec swojego losu"

- pisze Wirtualna Polska.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa zagroził, że Rosja ma pełną możliwość prawną zwrócenia się do władz międzynarodowych o przeprowadzenie śledztwa przeciwko państwu polskiemu". Przypomniał, że jeszcze w latach 90. uznała odpowiedzialność władz za śmierć polskich oficerów w Katyniu, ale zaznaczył, że polskie władze i elity nie zasługują, by być wpuszczane do Katynia.

Miedwiediew obecne działania Polski porównał do "strategii III Rzeszy w przededniu II wojny światowej" i zapewniał, że Polska chce przejąć zachodnie terytorium Ukrainy. Jego zdaniem polski rząd dąży do militarnego starcia z Rosją i Białorusią. Ostrzegł, że takie działania mogą spotkać się z odpowiedzią ze strony Rosji. Napisał również o możliwej „śmierci całej polskiej państwowości zuchwałych Polaków i ułomnych warszawiaków”.

Miedwiediew podkreśla, że "budowa potencjału militarnego samej Polski i polska obecność wojskowa na Ukrainie mogłaby wywołać bezpośrednie starcie Warszawy z Białorusią i Rosją". "W takim przypadku grupa sojusznicza udzieli adekwatnej odpowiedzi, aby zapobiec zagrożeniom, które płyną ze złych ambicji polskiego establishmentu. Co więcej, awanturnicze działania Polski, jeśli bezmyślnie wesprą ich sojusznicy z NATO, mogą mieć znacznie bardziej niebezpieczne konsekwencje dla całego świata. A wtedy Polska odegra rolę 'hieny Europy', która rozpętała III wojnę światową"

- pisze Wirtualna Polska.

Rosja grozi Polsce wojną. Atak na kraje NATO?

Rosja coraz częściej wspomina o potencjalnym ataku na Polskę i NATO. Wspomniano nawet o „zniszczeniu Warszawy w kilka minut” oraz wskazano pierwszy potencjalny cel w Polsce, który mieliby zdobyć wagnerowcy.

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł w niedawnym orędziu, że Władimir Putin planuje atak na kraje NATO, a "Polska jest następna". Tymczasem kolejne źródła donoszą, że Chiny otwarcie szykują się do ataku na USA. W rosyjskiej telewizji padły kolejne wypowiedzi o rozszerzeniu granic i ataku na Zachód i Polskę.

Eksperci i wojskowi uwagę, że orędzie prezydenta Bidena to wyraźny komunikat do władz Polski, który trzeba odczytać, natychmiast podjąć określone działania i pracować nad nową strategią. Co na to polscy politycy? Nic. Beztrosko walczą o stołki i stanowiska, obiecując gigantyczne rozdawnictwo socjalne.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje