18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Seria podobnych zdarzeń"

Katastrofa samolotu w Rosji. Samolot MON

Wojciech Kozicki
23.02.2023  11:13
Rosja i katastrofa samolotu. Rozbił się samolot Ministerstwa Obrony Rosji
Rosja i katastrofa samolotu. Rozbił się samolot Ministerstwa Obrony Rosji Fot: Twitter, Google Maps

Rosja. Katastrofa samolotu. Potwierdzono, że rozbił się samolot Ministerstwa Obrony Rosji. Jaka była przyczyna katastrofy?

Katastrofa samolotu w Rosji. Wiadomo już, że w obwodzie biełgorodzkim rozbił się samolot Ministerstwa Obrony Rosji, co przekazał oficjalnie gubernator obwodu Wiaczesław Gładkow na Telegramie. Rosja oficjalnie nie skomentowała jeszcze wydarzenia.

Rozbił się samolot w Rosji. Kolejna rosyjska katastrofa lotnicza

Gładkow doprecyzował, że do katastrofy samolotu doszło konkretnie w rejonie miejskim Walujski. Przyczyny rozbicia się samolotu nie są jeszcze znane. Na miejscu katastrofy pracuje zespół śledczy i pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, by ustalić okoliczności zdarzenia.

Jak podaje Wirtualna Polska, nieoficjalnie chodzi o samolot szturmowy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Su-25, który spadł na stodołę z sianem. Prawdopodobnie pilot przeżył, bo zdążył się katapultować przed katastrofą.

To kolejna katastrofa lotnicza w Rosji w czasie wojny. Wcześniej doszło już do całej serii podobnych zdarzeń, między innymi do katastrofy Mi-8 doszło w obwodzie magadańskim - jednostce administracyjnej Federacji Rosyjskiej na dalekim wschodzie kraju – podaje Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje