18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie strasz, nie strasz...

Rosja ostrzega Polskę! „Katastrofalna degradacja stosunków”

31.01.2023  18:36
Rosja grozi Polsce
Rosja grozi Polsce Fot: SERGEI ILNITSKY/AFP/East News

Agencja RIA Nowosti przybliżyła słowa Siergieja Ławrowa, które wypowiedział w poniedziałek. Szef rosyjskiego MSZ ostrzegł Polskę przed zerwaniem stosunków dyplomatycznych.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej działań dyplomacji rosyjskiej w 2022 roku Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ, zagroził zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Polską i krajami bałtyckimi.

Jego zdaniem w tych krajach przeważają antyrosyjskie nastroje. Taki skrajny ruch nie zostanie jednak zainicjowany przez Moskwę.

Nie jesteśmy zwolennikami zerwania stosunków dyplomatycznych. Nawet w najtrudniejszej sytuacji konieczne jest utrzymanie kanałów dialogu i rozwiązywanie problemów naszych współobywateli i rodaków

- tłumaczył Siergiej Ławrow.

Katastrofalna degradacja stosunków”

Siergiej Ławrow twierdzi, że jeśli zostaną zerwane stosunki dyplomatyczne między Rosją a Polską i krajami bałtyckimi, cała wina leżeć będzie po stronie przeciwników Kremla. Moskwa ma, zdaniem Ławrowa, bronić swoich interesów i reaguje jedynie na decyzje innych krajów.

Szef rosyjskiego MSZ dodał też, że w ubiegłym roku doszło do „katastrofalnej degradacji stosunków z Polską i krajami bałtyckimi”. Interakcja dyplomatyczna między tymi krajami a Moskwą została zawieszona lub zredukowana do niemal zera. Winą Ławrow obarcza „zaciekłą rusofobiczną kampanię”, którą rozpoczęła m.in. Polska.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także