18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co na to Łukaszenka?

Rosja planuje TO na terenie Białorusi. Tak chcą ich włączyć do wojny

21.11.2022  14:19
Rosja planuje prowokacje na terenie Białorusi
Rosja planuje prowokacje na terenie Białorusi Fot: LASKI DIFFUSION/EAST NEWS

W niedzielę ukraiński wywiad wojskowy (HUR) ostrzegł, że rosyjskie służby specjalne planują przeprowadzić prowokacje na terenie Białorusi. „W najbliższym czasie” dojdzie do sztucznie wywołanych katastrof w sieci energetycznej – jednym z celów ma być białoruska elektrownia atomowa w Ostrowcu, który znajduje się przy litewskiej granicy.

Na terytoriach graniczących z krajami Unii Europejskiej ma dojść, zdaniem ukraińskiego wywiadu, do incydentów przypominających ataki terrorystyczne na m.in. obiekty infrastrukturalne. Jednym z celów miałaby być elektrownia atomowa w Ostrowcu przy białorusko-litewskiej granicy.

Za opracowanie i wykonanie tych planów odpowiadać mają rosyjskie służby specjalne w kooperacji z białoruskim KGB.

Rosja szykuje prowokacje

Jak powiadamia ukraiński wywiad, KGB, MSW i straż graniczna Białorusi są już teraz postawione w stan podwyższonej gotowości.

Tradycyjnie odpowiedzialnością za przeprowadzenie ataków będą obarczeni obywatele NATO i Ukrainy, którzy rzekomo mają być przebrani w białoruskie mundury wojskowe

- pisze HUR.

Celem tych prowokacji jest wciągnięcie Białorusi do wojny w Ukrainie. Białoruska armia przyłączyłaby się do wojny po stronie Rosji.

Według autorów tego „projektu” to wszystko ma przyśpieszyć wciągnięcie białoruskiej armii w wojnę na Ukrainie po stronie okupantów oraz (doprowadzić) do powstania pożądanych przez Kreml opinii w białoruskim społeczeństwie

- twierdzi wywiad wojskowy Ukrainy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także