18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Osiągnięcie założonych celów”

Rosja podała datę zakończenia wojny! To bardzo złe wieści dla Ukrainy

27.09.2023  17:12
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Pada data
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Pada data Fot: LeStudio/Shutterstock, murathakanart/Shutterstock

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zapowiedział, że realizacja założeń ich planów bojowych dobiegnie końca w 2025 roku. Zapowiedziano zarazem wzmocnienie armii rosyjskiej. To złe wieści dla Ukrainy, która nie ma tak wielkich zasobów jak Rosja i może mieć coraz większe problemy z prowadzeniem wojny wraz z czasem.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zabrał głos w sprawie działań wojennych swojego kraju. Zarazem podał on planowany termin zakończenia wojny w Ukrainie oraz zapowiedział wzmożone działania w obszarze wzmocnienia potencjału rosyjskiej armii.

Kontynuujemy budowanie siły bojowej Sił Zbrojnych, w szczególności poprzez dostarczanie nowoczesnego uzbrojenia i doskonalenie wyszkolenia żołnierzy, z uwzględnieniem doświadczeń wojskowej operacji specjalnej. Konsekwentna realizacja założeń planu działań do 2025 roku umożliwi osiągnięcie zamierzonych celów - mówił Szojgu.

Co to oznacza dla Ukrainy? Czy Ukraina wygra wojnę? Takie zapowiedzi, nawet jeśli pochodzą z ust rosyjskiego generała i mogą mieć na celu kręcenie wewnętrznej propagandy, mogą zmartwić rząd w Kijowie.

Rosja podała datę zakończenia wojny. Mowa o 2025 roku

Jak podaje Interia, słowa Siergieja Szojgu są wykorzystywane w propagandzie rosyjskiej jako zapowiedź odbudowania armii po wojnie i jej wzmocnienia. Zarazem data, która pada z jego ust w kontekście zbrojenia, miałaby być przybliżoną, planowaną datą zakończenia wojny w Ukrainie i to na tym szczególe się skupiono.

Oznacza to, że Rosjanie muszą być gotowi na wiele miesięcy, a nawet lat dalszej wojny, która uderza w gospodarkę i w ich portfele. Natomiast Ukraina musi przygotować się na to samo, lecz pod względem militarnym ma znacznie mniejszy potencjał niż Rosja.

Zarazem ostatnimi działaniami Ukraińcy zrazili rządy innych państw, a do władzy w USA może dojść kandydat partii republikańskiej, mniej skorej do dalszego udzielania wsparcia przeciwnikom Putina. Sam Donald Trump chwalił w przeszłości rosyjskiego dyktatora, co zdaje się być typowe dla współczesnej prawicy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje