18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Możliwa prowokacja"

Rosja rozmieściła broń nuklearną. Putin oszalał?

Wojciech Kozicki
05.01.2023  13:05
Rosja rozmieściła broń nuklearną. Putin oszalał?
Rosja rozmieściła broń nuklearną. Putin oszalał? Fot: MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Niepokojące wiadomości z Rosji. Władimir Putin wydał rozkaz, a rosyjska armia rozmieściła broń jądrową na Krymie i Białorusi. Ostrzeżenie armii ukraińskiej o możliwym ataku nuklearnym i nowe informacje. Umierający Putin jest gotowy pociągnąć za sobą świat do grobu?

Rosyjska broń nuklearna rozmieszczona na Krymie i Białorusi. Andrij Jusow z biura prasowego ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) na antenie kanału FreeDom TV ujawnił, że Władimir Putin może szykować prowokację. Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Czerniak potwierdza, że rosyjska armia rozmieściła lądowe, powietrzne i morskie nośniki ładunków jądrowych atomowej. Ukraińskie służby zapewniają, że monitorują działania Rosjan i namierzono rosyjskie magazyny z pociskami nuklearnymi, zarówno taktycznymi i strategicznymi. Ustalono, że za działania z rozmieszczeniem ładunków nuklearnych odpowiada 12. Główny Departament Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

Rosja użyje pocisków nuklearnych? Chory Putin może oszaleć przed śmiercią

Przypomnijmy, że Rosja i Putin od początku grożą światu użyciem broni nuklearnej. Zapowiedziano m.in. zniszczenie Nowego Jorku, a także "atak na Warszawę w 30 sekund". „The New York Times” ujawnił, że rosyjscy dowódcy wojskowi dyskutują już o możliwości rozpoczęcia wojny nuklearnej.

Ukraina zapewnia, że ma zaawansowany system wczesnego ostrzegania i dobrze zna lokalizację rozmieszczonych pocisków nuklearnych. Nie wiadomo jednak w jakim są stanie, bo zostały wyprodukowane jeszcze w Związku Radzieckim. Sam Putin zapewniał niedawno, że Rosja ma najnowocześniejszy arsenał nuklearny na świecie i zwiększyła potencjał systemu Avangard, dzięki któremu można zaatakować dowolne miejsce na Ziemi.

Czy Putin chce przed śmiercią zniszczyć świat? Potwierdzono, że choruje na raka i jego śmierć ma nastąpić „bardzo szybko”. Wcześniej ujawniono, że decyzję o ataku na Ukrainę podjął pod wpływem silnego leku hormonalnego, mającego powstrzymać ekspansję nowotworu w organizmie.

Federacja Rosyjska ma w swoim arsenale wszystkie rodzaje broni nuklearnej, zarówno taktycznej, jak i strategicznej. Wywiad wojskowy Ukrainy stale monitoruje ich ruch – powiedział przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) Wadym Skibicki.

Źródło: Polsat News, Wprost

Czytaj także