18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Nieuchronne”

Rosja się rozpadnie? „Mówi się o przeniesieniu stolicy”

15.03.2023  09:16
Rosja się rozpadnie?
Rosja się rozpadnie? Fot: Gil Corzo/Shutterstock

Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow uważa, że Rosja się rozpadnie i bierze to pod uwagę nawet Władimir Putin.

Rozpad Rosji jest nieuchronny, już teraz mówi się tam o przenoszeniu stolicy bardziej w głąb kraju

- powiedział Ołeksij Daniłow, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, cytowany przez agencję Ukrinform.

To kolejna wypowiedź w temacie rozpadu Rosji, która pojawiła się w ostatnim czasie. Rozłam Federacji Rosyjskiej na więcej mniejszych krajów, skupionych wokół własnych narodów, to temat, który porusza nawet Władimir Putin.

Rosja się rozpada, Rosja nie będzie w takich granicach i nie można już zatrzymać tego procesu. Skoro o tym problemie zaczyna mówić sam Hitler o nazwisku Putin, to bierzcie pod uwagę, że tak jest i że coś się będzie działo

- mówił Daniłow w telewizji.

Przeniesienie stolicy

Ołeksij Daniłow dodaje, że mają być już rzekomo prowadzone rozmowy o przeniesieniu stolicy Rosji w głąb kraju. W tym celu toczą się już pewne procesy. Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy stwierdził, że 24 lutego 2022 był „początkiem rozkładu Federacji Rosyjskiej”.

Natomiast rosyjski pisarz Dmitrij Głuchowski w rozmowie z portalem Radia ZET przypomniał, że o rozpadzie Rosji mówi się już od jakiegoś czasu.

Rzeczywiście, jest takie paranoiczne wręcz przekonanie, że Rosja się rozpadnie. Z zewnątrz wygląda na zunifikowane, mocne i solidne państwo, ale wewnątrz zawsze występował ten irracjonalny strach, że to wszystko pochłonie piekło, gdy np. skończą się pieniądze, gdy spadną ceny ropy, gdy Putin zostanie obalony. Że bez silnej ręki wszystko to zostanie rozerwane na strzępy przez naturalne siły odśrodkowe

- twierdzi Głuchowski w rozmowie z RadioZET.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje