18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina ostrzega - nie cieszmy się

Rosja wycofuje się z Chersonia! "Najważniejsze życie żołnierzy"

Wojciech Kozicki
09.11.2022  18:00
Rosjanie wycofują się z Chersonia! "Najważniejsze życie żołnierzy"
Rosjanie wycofują się z Chersonia! "Najważniejsze życie żołnierzy" Fot: HOANG DINH NAM/AFP/EAST NEWS

Zaskakujący ruch Rosji. Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu wydał rozkaz wycofania wojsk z Chersonia na lewy brzeg Dniepru. Strona Ukraińska ostrzega jednak, by jeszcze zbytnio nie świętować rzekomej porażki Rosjan.

Nagły zwrot akcji w Ukrainie. Minister obrony Siergiej Szojgu nakazał wycofanie wojsk z Chersonia na lewy brzeg Dniepru. Przypomijmy, że  rosyjskie władze okupacyjne ostatnich tygodniach zarządziły również ewakuację cywilów z Chersonia i okolicznych miejscowości. Co kombinują rosyjscy zbrodniarze?

Rosjanie wycofują się z Chersonia. Ukraina ostrzega

Siergiej Surowikin, dowódca połączonej grupy wojsk operacji specjalnych, zapowiedział, że operacja wycofania się z Chersonia „zostanie zakończona w najbliższej przyszłości”. Strona ukraińska podchodzi jednak do tych wiadomości sceptycznie, a Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, studzi emocje: „jest zbyt wcześnie, by mówić o rosyjskim wycofaniu się z Chersonia”.

Oceniając kompleksowo obecną sytuację, proponuje się podjęcie obrony wzdłuż lewego brzegu Dniepru. Rozumiem, że to bardzo trudna decyzja. Najważniejsze jest życie naszych żołnierzy i ogólna zdolność bojowa - ogłosił Surowikin.

Zdaniem Podolaka, Rosja mówi o wycofaniu z Chersonia, ale jednocześnie ściąga do regionu dodatkowy skład osobowy. Podkreślił, że Ukraina nie będzie zwracać uwagi na rosyjskie deklaracje tego typu.

Ukraińcy donoszą także, że Rosjanie niszczą mosty w miejscowościach Nowokajry i Myłowe, a także zniszczyli most na trasie łączącej Snihuriwkę z Chersoniem. Serhij Chłań lojalny wobec Kijowa deputowany do rady Chersońszczyzny informuje, że „Rosjanie robią wszystko, co możliwe, by kontrofensywa Ukraińców na Chersońszczyźnie nie zakończyła się "całkowitym załamaniem frontu, lecz wyglądała na planowy odwrót".

Czytaj także