18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza nad Ukrainą

Rosja wystrzeliła pocisk z głowicą nuklearną. To atrapa!

Wojciech Kozicki
18.11.2022  12:04
Rosja wystrzeliła pocisk z głowicą nuklerną. To atrapa
Rosja wystrzeliła pocisk z głowicą nuklerną. To atrapa Fot: Shuttersrock/Asatur Yesayants

Groza w Ukrainie! Ukraińcy nad swoim terytorium zestrzelili pocisk z głowicą nuklearną. Okazuje się, że rosyjscy zbrodniarze użyli atrapy! Po co to zrobili?

Chwile grozy na Ukrainie. Jak informuje redakcja ukraińskiego portalu Defense Express, Rosja wystrzeliła nad Ukrainą pociski manewrujące z imitacją głowicy nuklearnej. Do incydentu miało dojść w czwartek nad Kijowem ok. godziny 10:40 czasu lokalnego. Zestrzelono wówczas cztery irańskie drony kamikadze oraz dwa pociski manewrujące. Do jednej z rakiet typu Ch-55 Rosjanie dokręcili pustą głowicę bojową, która normalnie używana jest jako nośnik ładunków nuklearnych.

Rosja strzela w Ukrainę atrapami głowic nuklearnych

Jaki cel mieli Rosjanie? Czy chodziło o wywołanie paniki? Portal Defense Express podejrzewa, że Rosjanom po prostu zabrakło głowic konwencjonalnych, a nie chcieli świecić oczami przed dowództwem, że nie wykonali rozkazu. Być może Rosjanie chcieli również doprowadzić do przeciążenia systemu ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.

Defense Express podejrzewa, że „może to świadczyć o krytycznym wyczerpaniu zapasów pocisków manewrujących w Rosji”.

Dokręcenie pustej głowicy nuklearnej do pocisku konwencjonalnego i wystrzelenie go, by wykonać normy zawarte w rozkazach dowództwa. 17 listopada Rosjanie przeprowadzili zmasowany i skoordynowany atak rakietowy na Ukrainę – spekuluje Polsat News.

Czytaj także