18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosjanie staranowali ukraiński okręt. Do sieci trafiło nagranie: "bierz go, ku**a!"

Redakcja
26.11.2018  11:41
Rosjanie staranowali ukraiński okręt. Do sieci trafiło nagranie: "bierz go, ku**a!"
Rosjanie staranowali ukraiński okręt. Do sieci trafiło nagranie: "bierz go, ku**a!" Fot: twitter.com/avakovarsen

W niedzielę rano rosyjski okręt ochrony wybrzeża "Don" staranował ukraiński holownik "Jany Kapu", poważnie go przy tym uszkadzając. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko chce rozpatrzenia wprowadzenia stanu wojennego – donosi TVN24.

Do incydentu doszło podczas próby przejścia trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej przez Cieśninę Kerczeńską nad Morzem Azowskim. Rosjanie zablokowali cieśninę „ze względów bezpieczeństwa”. Powodem miały być „niebezpieczne manewry” ukraińskich jednostek i naruszenie granicy Rosji. Kijów podaje jednak, że działania jednostek były komunikowane z wyprzedzeniem.

Jeszcze tego samego dnia Rosjanie ostrzelali 2 inne okręty należące do ukraińskiej marynarki, które płynęły z Odessy do Mariupola. 6 Ukraińców zostało rannych, a wszystkie 3 jednostki zajęte przez Rosjan i odprowadzone do portu w Kerczu na Krymie. W poniedziałek rosyjskie władze poinformowały, że cieśnina została już otwarta dla statków komercyjnych.

W związku z rosyjskim atakiem na ukraińskie okręty prezydent Poroszenko zwrócił się do Rady Najwyższej Ukrainy o wprowadzenie stanu wojennego. Na godzinę 16 w poniedziałek zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie parlamentu w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego w Krakowie i na Śląsku

Rosyjski atak na ukraińskie okręty [WIDEO]

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow opublikował w mediach społecznościowych wideo nagrane przez Rosjan. Na filmie słychać wulgarne krzyki rosyjskich marynarzy, m.in.: „dawaj, ku**a!”, „bierz go z prawej!”.

Przeczytaj więcej
Komentarze