18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworne wideo

Rosyjskie zbrodnie w Ukrainie. "Obcinają głowy"

Wojciech Kozicki
12.04.2023  09:18
Rosyjskie zbrodnie w Ukrainie. Wagnerowcy obcinają głowy
Rosyjskie zbrodnie w Ukrainie. Wagnerowcy obcinają głowy Fot: Shutterstock/Kutsenko Volodymyr

Wojna w Ukrainie i kolejne potworne rosyjskie zbrodnie. Już nie tylko gwałty, tortury i egzekucje dzieci. Ujawniono, że rosyjscy żołnierze i Wagnerowcy obcinają Ukraińcom głowy i ręce. Do internetu trafiły makabryczne zdjęcia i wideo jak z horroru.

Lista rosyjskich zbrodni na Ukrainie coraz dłuższa i straszniejsza. Do mediów społecznościowych trafiły nagrania wideo, na których widać jak rosyjskie bestie obcinają głowy i ręce ukraińskim żołnierzom. Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) pisze o zbrodniach popełnianych przez grupę Wagnera.

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie. Wagnerowcy jak potwory z Mordoru

CNN doprecyzowuje, że nagrania zostały zarejestrowane w różnym czasie. Jedno zrobiono niedawno, a drugie prawdopodobnie w lecie 2022 roku. Głosy zbrodniarzy zostały zmodyfikowane, zapewne by uniemożliwić ich identyfikację. Rosjanie zaznaczyli, że masakrowali zwłoki żołnierzy, którzy zginęli w wybuchu po najechaniu na minę. Na nagraniu słychać jednak krzyki żołnierza, który był okaleczany nożem.

Pierwsze nagranie pojawiło się w prorosyjskich mediach społecznościowych 8 kwietnia i zostało wykonane przez widocznych na nim najemników z grupy Wagnera. Widać na nim, jak pozbawiają głów ciała dwóch ukraińskich żołnierzy, leżące na ziemi obok zniszczonego pojazdu wojskowego – podaje rmf24.pl.

Źródła podają nieoficjalnie, że nagrania zostały wykonane prawdopodobnie w okolicach Bachmutu i miejscowości Popasna (obwód Ługański). Nie da się jednak tego zweryfikować.

Instytut Badań nad Wojną (ISW) bije na alarm, że  grupa Wagnera wciąż popełnia w Ukrainie potworne zbrodnie. Świadczyć mają o tym chociażby udostępniane zdjęcia ukraińskich żołnierzy, którym obcięto głowy.

Nikt nie liczy, że Kreml potępi bestialskie zachowania swoich żołnierzy. Rosyjska telewizja oficjalnie zachęca do egzekucji i publicznego wieszania Ukraińców, publikując potworne nagrania. Ujawniono też, że Władimir Putin chciał wprowadzić w Ukrainie „system terroru od domu do domu”, w ramach którego Ukraińcy trafialiby do obozów koncentracyjnych i krematoriów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje