18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna taka tragedia

Rozbił się samolot w Czechach. Pilot nie żyje

Wojciech Kozicki
02.01.2023  11:23
Rozbił się samolot w Czechach. Pilot nie żyje, kolejny taki wypadek

Katastrofa lotnicza na lotnisku w Czechach. Potwierdzono, że rozbił się samolot. Wiadomo, że ofiarą śmiertelną jest pilot samolotu. Czeskie media podają nowe informacje o tragedii.

W niedzielę 1 stycznia 2023 roku w Czechach na lotnisku w Hodkovicach nad Mohelkou doszło do tragedii. Rozbił się ultralekki samolot. Informacja o wypadku została zgłoszona na numer alarmowy 112 tuż po godzinie 13:00. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby, m.in. strażacy z Liberca oraz jednostki ochotnicze z Hodkovic i Czeskiego Dubu. Niestety, pilot samolotu poniósł śmierć.

Rozbił się samolot. Śmierć pilota w Czechach

Jak podają czeskie media, 51-letni pilot był jedyną ofiarą wypadku. Sprawa będzie dokładnie zbadana przez regionalną policję przy współpracy ze stowarzyszeniem lotnictwa amatorskiego oraz inspekcją lotniczą. Na razie czeskie służby zapowiedziały, że na czas prowadzenia śledztwa żadne informacje nie będą ujawniane.

Informacja o wypadku wpłynęła na linię 112 krótko po godzinie 13:00. Będziemy współpracować ze stowarzyszeniem lotnictwa amatorskiego oraz inspekcją lotniczą w celu zbadania zdarzenia. Nie możemy jeszcze ogłosić żadnych dodatkowych informacji - oświadczyła rzeczniczka policji regionalnej Ivana Baláková na łamach ČTK, informując jednocześnie, że okoliczności wypadku są nadal ustalane. (WP.pl)

Wirtualna Polska przypomina, że do podobnego wypadku doszło 29 grudnia 2022 roku w Polsce w Baranowie na lądowisku w Baranowie. Ultralekki samolot rozbił się tuż po starcie. Pilot i pasażer przeżyli wypadek samolotu.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej Baranów – przypomina Wirtualna Polska.

logo Tu się dzieje