18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chwile grozy pasażerów

Samolot zapalił się podczas lądowania

19.03.2019  20:02
Lotnisko w Teheranie
Lotnisko w Teheranie Fot: Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Na międzynarodowym lotnisku w Teheranie zapalił się samolot. Na pokładzie było kilkadziesiąt osób. Szczęśliwie wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani.

Jak podaje Radio Zet, we wtorek wieczorem na międzynarodowym lotnisku Mehrabad w Teheranie zapalił się samolot. Według różnych źródeł, wewnątrz maszyny przebywało od ok. 30 do nawet 100 osób. Na miejscu szybko podjęto akcję ratunkową. Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie udało się wyprowadzić z maszyny. Nie odniosły one większych obrażeń.

Zobacz także

Na wideo, które pojawiło się na Twitterze widać, że samolot zapalił się podczas lądowania. Maszyna, która stanęła w płomieniach to Fokker 100 - dwusilnikowy odrzutowy samolot pasażerski. Wykonywał on przelot pasażerski z irańskiej wyspy Keszm do Zatoki Perskiej. Po drodze musiał awaryjnie lądować w Teheranie.

Według przekazywanych informacji, pożar wybuchł w wyniku awarii podwozia. To nie chciało się wysunąć podczas manewru lądowania. Pilot nie był w stanie wysunąć podwozia. Początkowo krążył więc nad lotniskiem, jednak po pewnym czasie zdecydował się na lądowanie bez wysuniętego podwozia.

logo Tu się dzieje