18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wideo wyciekło do sieci

Uczyli dzieci w szkole modlić się do Allaha

28.06.2019  10:54
Dzieci w szkole uczyły się modlić do Allaha - religijny skandal w Danii
Dzieci w szkole uczyły się modlić do Allaha - religijny skandal w Danii Fot: YouTube

Skandal w Danii. Dzieci w szkole podstawowej uczyły się muzułmańskiej modlitwy. Do sieci wyciekło nagranie, na którym widać klęczących uczniów powtarzających "Allahu, Akbar".

Szkoła podstawowa Thyregod School w Vejle w Danii w ogniu krytyki. W 2018 ROKU Uczniowie pod nadzorem nauczycielki klęczeli na podłodze i modlili się do Allaha. Nie chciała, by ktoś to nagrywał i być może liczyła, że nikt się o tym nie dowie. Jednak po roku nagranie wideo trafiło do internetu, a sprawę nagłośniła duńska telewizja TV2.

Zobacz także

Media podają, że nauki muzułmańskiej modlitwy nagrała telefonem imigrantka z Sudanu. To jej syn miał pokazywał trzecioklasistom jak modlić się do Allaha. Nauczycielka na to pozwoliła, ale zaznaczyła, że matka dziecka nie miała prawa nagrywać. Mogła jedynie robić zdjęcia swojemu dziecku.

Dyrektor szkoły Gert Hougaard odpiera zarzuty i twierdzi, że nic złego się nie stało, bo modlitwa odbywała się w ramach tygodnia tematycznego, a uczeń z Sudanu prezentował rówieśnikom swoją kulturę. Hougaard zapowiedział, że zmieni przepisy w szkole i na jej terenie trudniej będzie filmować.

Zobacz także

W podstawówce uczyli dzieci jak modlić się w islamie: