18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Włochy: można molestować

Skandal we Włoszech! Sąd orzekł, że można molestować nieletnich

14.07.2023  08:59
Włoski sąd: można molestować nieletnich
Włoski sąd: można molestować nieletnich Fot: Areipa.lt/Shutterstock, Eugene Partyzan/Shutterstock

Do niezwykle skandalicznego wyroku doszło we Włoszech. Sąd orzekł, że zboczeniec jest niewinny, bo molestował krócej niż 10 sekund. Jego zachowanie było „krótkie i nienacechowane żądzą”.

12 kwietnia 2022 roku 17-letnia uczennica wraz z koleżanką szła schodami na poranne zajęcia w szkole Instituto Cine-TV Roberto Rossellini w Rzymie. Wówczas do nastolatki zbliżył się 66-letni woźny, a po chwili poczuła, że spadają jej spodnie.

Poczuła, że opadają jej spodnie. W tej samej chwili poczuła, że ktoś wsadza jej dłonie pod spodnie i jednocześnie pod bieliznę. Ręce dotknęły jej pośladków, po czym chwyciły za majtki. Zaraz potem ktoś podniósł ją w górę o dwa centymetry. Odwróciła się i zobaczyła woźnego. Odeszła bez słowa - podaje włoski dziennik Corriere della Sera.

17-latka zeznała, że była molestowana przez około 5-10 sekund, a później woźny powiedział: „Kochana, przecież wiesz, że żartuje”. Tę relację potwierdziła jej koleżanka, która była świadkiem zdarzenia.

Włoski sąd: można molestować nieletnich, ale krócej niż 10 sekund i dla żartu

66-letni woźny zeznał, że faktycznie dotknął pośladków nieletniej, ale „zrobił to dla żartu”. Jak podaje Onet, prokuratura żądała dla zboczeńca 3,5 roku pozbawienia wolności. Jednakże sąd uznał, że woźny jest niewinny, bo molestowanie „trwało kilka sekund i nie nastąpiło jego wydłużenie”.

Było to zachowanie niezręczne, ale nienacechowane żądzą, dlatego teza oskarżonego o dowcipie wydaje się przekonująca - stwierdził sędzia.

Ponadto sąd przywrócił go do pracy. Wcześniej został zawieszony w obowiązkach służbowych.

Po odczytaniu uzasadnienia sędziego poczułam wściekłość. To nie jest sprawiedliwość. Zaczynam myśleć, że źle zrobiłam, ufając instytucjom, bo teraz czuję się skrzywdzona podwójnie - mówiła 17-latka.

Jej mecenas zapowiedział skierowanie sprawy do sądy drugiej instancji. Tymczasem ta afera wywołała wielkie oburzenie w mediach społecznościowych. W ramach akcji #10sekund ludzie dotykają różnych części swojego ciała i liczą do dziesięciu. W ten sposób ukazują, jak długi jest ten czas w kontekście molestowania seksualnego.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje