18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poszukiwania ciał nie będzie

Sławni alpiniści nie żyją. Tragedia w górach

Wojciech Kozicki
19.04.2019  21:53
Alpiniści i tragiczna śmierć w górach - zabiła ich lawina
Alpiniści i tragiczna śmierć w górach - zabiła ich lawina Fot: Wikimedia Commons/Rick McCharles

Sławni i doświadczeni alpiniści David Lama, Hansjorg Auer oraz Amerykanin Jess Roskelley oficjalnie zostali uznani za zmarłych w górach. Zabiła ich lawina, gdy wspinali się na Howse Peak w Banff National Park w Kanadzie. Warunki pogodowe nie pozwalają na dalsze poszukiwania.

Auer, Lama i Roskelley, zaliczani do światowej czołówki alpinizmu, chcieli zdobyć szczyt Howse Peak w Kanadzie, którego wysokość wynosi 3295 metrów. Wymagająca trasa M16 okazała się dla nich zabójcza. We wtorek 16 kwietnia zeszła lawina, a następnego dnia żaden z zaginionych nie nawiązał kontaktu. Podczas poszukiwań dostrzeżono zasypane ciało i sprzęt wspinaczkowy.

Jess miał skontaktować się z rodziną, ale tego nie zrobił. Jego ojciec John, także zawodowy wspinacz, zgłosił to służbom i wysłano helikopter na poszukiwania – oświadczył reporter Eli Francovich. (usatoday.com)

Alpiniści zginęli w górach

Służby ratunkowe wydały oświadczenie, w którym poinformowano, że ze względu na zagrożenie lawinowe nie będą kontynuowane poszukiwania zaginionych. Parks Canada podaje, że alpiniści zostali oficjalnie uznani za zmarłych.

Zobacz także