18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W tym kraju przywrócono karę śmierci. Potrzeba katów, ruszyła rekrutacja

Redakcja
14.02.2019  13:32
Nietypowe ogłoszenie o pracę. Sri Lanka i wojna z narkotykami - będzie wykonywana kara śmierci przez powieszenie. Podane jakie są zarobki i wymagania dla kata
Nietypowe ogłoszenie o pracę. Sri Lanka i wojna z narkotykami - będzie wykonywana kara śmierci przez powieszenie. Podane jakie są zarobki i wymagania dla kata Fot: Pixabay.com

Sri Lanka i zmiany w prawie. Przywrócenie kary śmierci stało się faktem. Ruszyły rekrutacje na katów

Prezydent Maithripala Sirisena zdecydował, że walka z przemytem narkotykowym będzie zaostrzona. W tym celu przywrócił karę śmierci i zniósł 43-letnie moratorium. Potrzeba jednak katów, którzy będą wykonywać wyroki. Ruszyła już rekrutacja.

Jak podaje theguardian.com, kat na Sri Lance może zarobić miesięcznie ok. 780 złotych. Powinien być mężczyzną i mieć 18-45 lat. Musi wykazać się m.in. „nieskazitelną postawą moralną” i „siłą umysłu”. W marcu mają odbyć się pierwsze rozmowy rekrutacyjne. Selekcja będzie bardzo ostra, bo służby więziennie zatrudnią jedynie dwóch katów.

Filipiny i kara śmierci

Sirensa zainspirował się Filipinami. Gdy tamtejsza głowa państwa Rodrigo Duterte wypowiedział wojnę biznesowi narkotykowemu, od 2016 roku zabito tysiące osób.

Kara śmierci na Sri Lance ma zacząć funkcjonować już w ciągu 2 nadchodzących miesięcy. Będzie wykonywana przez powieszenie.

 

Kara śmierci - metody wykonywania:

logo Tu się dzieje