18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabił 110 osób

Sri Lanka. Wideo z zamachowcem w kościele

23.04.2019  11:13
Sri Lanka i zamachy - nagranie wideo z ataku w kościele w Negombo
Sri Lanka i zamachy - nagranie wideo z ataku w kościele w Negombo Fot: Youtube.com

W Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance terroryści przeprowadzili krwawe zamachy bombowe. Liczba ofiar śmiertelnych wciąż rośnie. Tymczasem do sieci trafiło nagranie wideo, na którym widać zamachowca z bombą w kościele w Negombo.

Sri Lanka została zaatakowana prawdopodobnie przez islamskich ekstremistów. Jeden z zamachów bombowych został przeprowadzony w kościele św. Sebastiana w Negombo. Do internetu trafiło wideo zarejestrowane chwilę przed wybuchem. Widać na nim mężczyznę wchodzącego do świątyni z dużym plecakiem, w którym najprawdopodobniej ukrył ładunki wybuchowe. Chwilę wcześniej przechodził obok małej dziewczynki, którą pogłaskał po głowie.

Sri Lanka i zamachy

Wybuch w kościele w Negombo był najsilniejszy. Zamachowiec samobójca zabił 110 osób. W serii skoordynowanych ataków na świątynie i hotele rannych zostało ponad 500 osób. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 310.

Za zamachy prawdopodobnie odpowiada lokalne ugrupowanie islamistyczne National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Politycy i służby zwracają uwagę, że zamachowcy mogli mieć wsparcie zagraniczne.

Okazało się także, że wywiad już 2 tygodnie wcześniej wcześniej ostrzegał przed możliwą masakrą, podawał nawet nazwiska potencjalnych zamachowców, ale raporty zostały zignorowane. „Guardian” zawraca uwagę, że przyczyną tego "niedopatrzenia" mógł być konflikt między premierem i prezydentem.

Zobacz także

Sri Lanka - zamachowiec samobójca z Negombo i nagranie wideo:

logo Tu się dzieje