18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wymknie się spod kontroli"

NATO: Europie grozi wojna z Rosją

Wojciech Kozicki
09.12.2022  16:34
Stoltenberg ostrzega: grozi nam wojna NATO z Rosją
Stoltenberg ostrzega: grozi nam wojna NATO z Rosją Fot: Shutterstock/Marco Iacobucci Epp

Wojna Rosji z Ukrainą trwa, a chociaż Rosjanie przegrywają i są pośmiewiskiem całego świata, to wciąż zadają bolesne ciosy. Szef NATO Jens Stoltenberg ostrzega, że to jeszcze nie koniec i może wybuchnąć „wielka wojna Rosji z NATO”. Europa jest zagrożona wojną na pełną skalę?

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał najnowsze dane o stratach Rosjan. Od początku inwazji Putin stracił już 93 390 żołnierzy. Czy jednak Rosja rzeczywiście przegrywa wojnę? Jens Stoltenberg w rozmowie z norweską telewizją NRK ostrzegł, że Putin wciąż stanowi zagrożenie dla Europy. Jego staniem, istnieje ryzyko, że wojna wymknie się spod kontroli. Być może grozi nam wojna między NATO i Rosją.

NATO czeka wojna z Rosją?

Sekretarz generalny NATO uważa, że najczarniejszy scenariusz nie musi się spełnić, ponieważ Sojusz zwiększył swoją obecność na wschodniej flance. Podkreślił, że NATO może zabiec wojnie na pełną skalę w Europie.

Obawiam się, że wojna w Ukrainie wymknie się spod kontroli i przerodzi w wielką wojnę między NATO a Rosją. Stoimy przed sprawdzianem, czy wolność może przeciwstawić się autorytarnemu reżimowi. Rozumiem ludzi, którzy uważają, że ceny żywności i rachunki za prąd są za wysokie. Ale będzie znacznie wyższa cena do zapłacenia, jeśli nasza wolność będzie zagrożona przez zwycięstwo Putina w wojnie z Ukrainą – powiedział Stoltenberg.

logo Tu się dzieje