18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stan gorączkowy

Straszne wieści o stanie zdrowia papieża! Odwołano wszystkie spotkania

26.05.2023  16:34
Papież Franciszek chory
Papież Franciszek chory Fot: Rex Features/East News

Watykańskie biuro prasowe informuje, że papież Franciszek jest chory. Ma mieć stan gorączkowy. Zaplanowane na piątek audiencje zostały odwołane.

Watykańskie biuro prasowe informuje, że papież Franciszek jest chory. Głowa Kościoła katolickiego ma mieć „stan gorączkowy”. Z tego powodu odwołano wszystkie audiencje papieża oraz wszelkie spotkanie z jego udziałem. Nie podano żadnych innych informacji dotyczących zdrowia 86-letniego Jorge Bergoglio. Wiadomo jednak, że miał on odprawić w niedzielę mszę w związku uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Możliwe, że nie odbędzie się to zgodnie z planem.

Papież Franciszek jest chory. Odwołano wszystkie spotkania

Warto przypomnieć, że ma przełomie marca i kwietnia papież pojawił się w szpitalu z powodu zapalenia płuc. Wówczas wyjawił, że podpisał list rezygnacyjny na wypadek jego „ciężkiego i trwałego problemu zdrowotnego”.

Natomiast w lipcu 2021 roku Franciszkowi usunięto część jelita grubego. Wówczas przyczyną było objawowe zwężenie uchyłkowego jelita grubego. Od około roku papież musi polegać na wózku inwalidzkim z powodu bólu kolana, którego nie da się wyleczyć chirurgicznie.

Pomimo problemów zdrowotnych Franciszek nadal dużo podróżuje i zakończył trzydniową wizytę na Węgrzech na początku tego miesiąca. Jego następna planowana podróż to Lizbona w dniach 2-6 sierpnia, aby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Obecnie nie wiadomo nic więcej o stanie zdrowia papieża Franciszka. Liczymy na to, że głowa Kościoła wróci wkrótce do zdrowia i swoich codziennych obowiązków.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje