18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strzelanina na jarmarku w Strasburgu. Sprawca wciąż na wolności

Redakcja
12.12.2018  10:16
Strzelanina na jarmarku w Strasburgu
Strzelanina na jarmarku w Strasburgu Fot: aptn/Associated Press/East News

Strzelanina w Strasburgu w północno-wschodniej Francji. Napastnik otworzył ogień do osób przebywających na świątecznym jarmarku. 3 osoby nie żyją, wśród wielu rannych jest Polak. Zdaniem śledczych atak mógł mieć podłoże terrorystyczne – donosi CNN.

Do ataku doszło wczoraj (11 grudnia) około godziny 20:00 nieopodal jednego z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w kraju. Napastnik, który według ustaleń policji jest 29-letnim mieszkańcem Strasburga, otworzył ogień do przechodniów. Według najnowszych informacji szefa francuskiego MSW, sprawca strzelaniny zabił 3 osoby, a 12 ranił. 6 z nich wciąż walczy o życie. W związku ze strzelaniną zamknięto m.in. jarmark i budynek Parlamentu Europejskiego.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, mężczyzna, choć został postrzelony, wciąż przebywa na wolności. Policja nie wyklucza, że napastnik działał z pobudek terrorystycznych. W sieci opublikowano wizerunek 29-latka.

Napastnik został zidentyfikowany dzięki nagraniom z kamer monitoringu ulicznego. W obławę zaangażowano 350 funkcjonariuszy i żołnierzy, a także 2 helikoptery. Do tej pory żadna organizacja terrorystyczna nie wzięła odpowiedzialności za wtorkowy zamach.

MSZ: Polak wśród poszkodowanych w Strasburgu (AKTUALIZACJA g. 13)

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało na Twitterze, że jednym z rannych jest obywatel Polski. Stan jego zdrowia nie jest jeszcze znany.

Tymczasem w sieci pojawiają się kolejne szokujące nagrania z miejsca zdarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Paryż zdewastowany po zamieszkach i proteście "żółtych kamizelek"

Przeczytaj więcej
Komentarze