18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dwie osoby nie żyją

Strzelanina na wyborach w Turcji

31.03.2019  14:45
W tureckim mieście Malatya doszło do strzelaniny
W tureckim mieście Malatya doszło do strzelaniny Fot: Wikipedia

Strzały padły podczas wyborów samorządowych w Turcji. W jednym z lokali wyborczych w mieście Malatya doszło do awantury z użyciem broni. Dwie osoby nie żyją.

Prezydent Erdogan oficjalnie potwierdził, że w niedzielę podczas wyborów samorządowych w Turcji doszło do strzelaniny. Sytuacja miała miejsce w jednym z lokali wyborczych w mieście Malatya.

Strzelanina na wyborach

Jak podaje „Radio Zet”, w lokalu wyborczym Poturge najpierw doszło do awantury i bijatyki między dwiema grupami, a następnie padły strzały. W ich wyniku dwie osoby poniosły śmierć. Sprawca został zatrzymany, a w sprawie strzelaniny wszczęto śledztwo.

Ofiarami obserwatorzy wyborczy

Przewodniczący tureckiej, opozycyjnej „Partii Szczęścia” odniósł się do tragedii na swoim Twitterze. Twierdzi, że ofiarami są dwaj obserwatorzy wyborczy, którzy protestowali przeciwko jawnemu trybowi głosowania

Wybory samorządowe

W Turcji trwają właśnie wybory samorządowe, w których obywatele wybierają przedstawicieli władz lokalnych. Wybory te traktowane są jako swoisty test poparcia dla prezydenta Erdogana. Głosowanie odbywa się równocześnie we wszystkich 81 prowincjach kraju, a uprawnionych do wzięcia w nim udziału jest ok. 57 milionów Turków. Ich bezpieczeństwa pilnuje 550 tys. funkcjonariuszy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej